Select Page

5 dôvodov, prečo vstávať s úsmevom

5 dôvodov, prečo vstávať s úsmevom

1. Dávno známy dôvod: Nikdy neviete, kto sa do vášho úsmevu zamiluje

A skutočne je to tak! Stačí si urobiť fotku bez a s úsmevom a pochopíte, ako veľa na vašej tvári zmení jeden široký úsmev. A ak sa vám aj zdá, že práve ten váš úsmev nie je ktoviečo, rýchlo sa spamätajte. Úsmev totiž nie je iba o roztiahnutí pier, úsmev rozžiari a zmení celú tvár, dodá šmrnc. Na usmiatych ľudí sa príjemne cíti a ešte lepšie sa pri nich človek cíti. Ak teda to vaše ráno začne s úsmevom, možno okabátite aj ospalé oči a zlepšíte si deň.

2. Radšej mať totiž vrásky okolo pier a vejáriky okolo očí, ako mať tri škaredé vrásky na čele z neustáleho mračenia sa

Možno si poviete, že tie vaše vrásky majú svoje príčiny. A určite majú. Možno je však načase napriek problémom naučiť sa usmievať. Možno spočiatku iba nútene, neskôr ale určite úprimne. S veselosťou a úsmevom sa ľahšie zvláda všetko, čo v živote príde. A ak si aj občas tajne poplačete, vždy tu je predsa ďalšie ráno, počas ktorého sa môžete usmievať.

3. Pretože úsmev a smiech sú nákazlivé „choroby“

Predstavte si deň, v ktorý by sa všetci okolo vás usmievali. Jasné, najprv by ste si mysleli, že si dali čosi „podporné“ a vás vynechali. Ak by vás ale celý deň obklopovali tieto úsmevy, aj ten najväčší pesimista by sa poobede usmieval ako slniečko. Skúste byť prvá, ktorá ostatných naladí príjemným a milým úsmevom. Určite sa vám ich zopár vráti.

4. Ak sa ráno naladíte na úsmev, tak..

..vaša myseľ sa vám poďakuje. Počas dňa budete možno lepšie riešiť problémy a úsmev sa vám premietne aj do myslenia. S optimistickou náladou všetko pôjde ľahšie. Kolegyňa bude možno menej nevrlá a možno si aj vy v tento deň odpustíte sťažovanie sa.

5. S úsmevom vyzeráme prístupnejšie

Veru, pravda. Aj keď možno máte srdce zo zlata, kým sa na svet mračíte, ľudia sa budú báť prihovoriť. Až raz budete sedieť pri víne a lamentovať, prečo je váš život jeden veľký kruh, bez nových priateľov a možno aj bez lásky….spomeňte si na tieto riadky. Zdá sa vám, že úsmev nemôže až toľko zmeniť? Nikto nepovedal, že sa vám zrazu kvalita života rapídne zlepší. Úsmev je však krokom, ktorý vás opäť k niečomu nasmeruje. Za skúšku nič nedáte.

S úsmevom do nových rán 🙂

O autorovi

Jana Kovková

Dívam sa tam, kam veľa ľudí nedovidí. Zvedavo, dychtivo objavujem nepoznané, vtláčam do textov originálnosť pohľadu. Nie som Dickens, Tolstoj alebo Rowlingová, ale som Kovková.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness