Select Page

5 životných rád, na ktoré by sme nemali zabúdať

5 životných rád, na ktoré by sme nemali zabúdať

Často počujeme frázy typu: „Tvoj život je taký, aký si ho zariadiš. Najviac sa naučíš z vlastných chýb.“ Ale naozaj im aj rozumiete? Ba dokonca, naozaj sa z nich aj poučíte?

Smutné je, že sa z nich nepoučíme. Zvyčajne robíme tie isté chyby, a samozrejme vždy si nahovárame, že teraz to bude úplne iné. Lepšie. Avšak podstata problému zostáva tá istá. Majte na pamäti tieto životné rady, na ktoré často zabúdame:

Každý sme strojcom svojho šťastia

Poviete si, že je to klišé. Veru áno, ale má to aj svoje opodstatnenie-  jednoducho je to pravda. Nikto nemôže žiť váš život. Len vy! Výhovorky typu mám podlomené zdravie, dlhy, problémy vo vzťahu, tak tie si nechajte pre seba. Všetko sú to len výhovorky. Preto, ak chcete byť šťastní, tak jednoducho buďte. Pokiaľ budete neustále nešťastní, vráti sa vám to. Však nie nadarmo sa hovorí, že akí ste, takých ľudí si k sebe priťahujete.

Život je príliš krátky

Mnoho z nás zabúda, že pokiaľ čakáme na niečo výnimočné a úžasné, zatiaľ nám život uteká pomedzi prsty. Áno, život ide ďalej, starneme. Je to prirodzené. Mali by sme si uvedomiť, že nesmieme čakať. Mali by sme sa zamerať na prítomnosť.

Chceš byť hercom/herečkou? Prihlás sa na dramatický krúžok, do divadla. Snívaš o napísaní románu? Tak začni písať, aj keď začneš len krátkymi príbehmi. Vždy lepšie ako keby ste len sedeli na zadku. Dôležité je, aby ste nezabúdali, že život je príliš krátky. Ak chcete niečo urobiť, urobte to, kým môžete.

Trávte čas s najbližšími

Všetky tie dni, keď sa náhlime bez toho, aby sme vnímali, cítili a nedajbože ešte premýšľali. Z práce sa náhlime domov, a doma brázdime Facebookom.  Kde sú všetci priatelia a rodina? Koľko času s nimi trávite? Veľakrát je to hlavná príčina všetkých tých nezmyselných depresií.

Mali by ste si vedieť vyhradiť čas pre rodinu a priateľov, dokonca aj pre vás. Čas na rozhovory, zábavu. Čas, ktorý trávite na internete nie je dôležitý. Dôležitý je čas, ktorý strávite s najbližšími.

Majte sa radi

Možno pre niekoho jednoduché, pre druhého náročné. Je mnoho ľudí, ktorí si povedia: ,,Nie je na mne nič, čo by som mal/mala mať rád/rada.“ Každý jeden je niečím jedinečný, len nie vždy to tá dotyčná osoba vidí.

Buďte k sebe blahoprajní a z času na čas sa potešte napríklad novým kúskom oblečenia alebo len trochou čokolády. Je úplne jedno, čo to bude, hlavne sa majte radi.

Niekedy je lepšie odísť

Ak ste na nejakom mieste nešťastní, nezostávajte tam, odíďte. Ak ste vo vzťahu nešťastní, nezotrvávajte v takom vzťahu, opustite polovičku, nechajte ju ísť. Zbytočne premárnite roky svojho života. Čím skôr to ukončíte, tým lepšie a nech sa jedná o akúkoľvek situáciu. Vždy môžete začať odznova. Nie nadarmo sa hovorí, že: ,,Keď sa jedny dvere zatvoria, ďalšie sa otvoria. Ale ak sa pozeráte s veľkou ľútosťou na tie zatvorené, nikdy neuvidíte tie dvere, ktoré sa pred vami otvorili.“

Svoj život žite podľa vlastných predstáv a plánov. Prežite ho plnými dúškami, druhú šancu nedostanete.

 

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness