Select Page

7 úchvatných miest na svete

7 úchvatných miest na svete

Existujú miesta, ktoré sú tak nádherné, že budete na ne pozerať s otvorenými ústami. Jednoducho povedané, fantastické! Prezrite si niektoré z nich :

#1: Easter Island, Čile

#2: Bagan, Mjanmarsko

V starobylom meste Bagan nájdete veľké množstvo budhistických chrámov a kláštorov. Kedysi dávno tam bolo viac než 10 000 aktívnych náboženských centier a dnes ich tam je ešte stále okolo 2 200.

#3: Twelve Apostles, Austrália

The Twelve Apostles je rad vápencových skál, ktoré vyčnievajú z mora pri pobreží národného parku Port Campbell, v Austrálii. Vznikli počas tisícich rokov geologickej aktivity a pohybov oceánov.

#4: The Moon Bridge, Taiwan

The Moon Bridge je hlavnou atrakciou v parku Dahu, v meste Taipei, Taiwan. Rozžiari vody počas hodín súmraku, čo vytvára úplne očarujúce krajinu. Fotka vyzerá, ako keby bola tvorená zo zrkadiel.

#5: The island of Skye, Škótsko

Skye je najväčší ostrov súostrovia Vnútorné Hebridy v Atlantickom oceáne, ležiaci bezprostredne pri západnom pobreží Škótska. Ostrov je známy pre svoje nádherné krajiny, starobylé hrady a jasné modré jazerá.

#6: Melissani Cave, Kefalonia, Grécko

#7: Corcovado mountain, Rio de Janeiro, Brazília

Na vrchole hory Corcovado sa nachádza svetoznáma socha Krista Vykupiteľa. Na tejto hore môžete zažiť naozaj jedinečný pohľad na pulzujúce mesto Rio a rovnako aj dych berúci pohľad hory Sugarloaf.

Zdroj: brightside.me, foto: brightside.me

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness