Select Page

AKO SA DOSTAŤ DO JARNO-LETNEJ NÁLADY?

AKO SA DOSTAŤ DO JARNO-LETNEJ NÁLADY?

Už dlho ste zle naladení a neviete sa dostať do tej jarno-letnej nálady, aby ste sa rozhýbali? Skúste si pomôcť s našimi tipmi. Základ je presvedčiť oči, uši i nos o tom, že je tu ten krásny čas, na ktorý sa všetci tešíme.

 1. Obklopte sa kvetmi. Je jedno akými. Nech sú to pokojne aj nejaké kvitnúce druhy kaktusov. Základ je potešiť oči a dušu. Nádherné farebné tulipány v peknej váze vás pri raňajkách iste potešia. Lúčne kvety si zamilujú romantické duše.
 2. Zima je za nami a tak poskrývajte svetre a prezlečte celý dom. Nové veselé obliečky, iné záclony, pestrý koberček a hneď sa doma budete cítiť lepšie.
 3. Zájdite sa pokochať letnými šatami do obchodov a pokojne sa nejakými z nich potešte. Horúce leto tak budete očakávať ešte nedočkavejšie.
 4. Niektoré dámy rady v jari pozmenia strih vlasov. Každá má možno pre to iný dôvod. Pre vlasy je to však zdravé. Dlhá zima ich iste poničila a tak im skúste dopriať väčšiu starostlivosť, aby boli opäť hebké a krásne.
 5. Oprášte bicykel a prejdite pár kilometrov, aby sa prebudili do väčšej aktivity aj svaly.
 6. Nalaďte sa aj hudbou. Tanečné rytmy vás iste roztancujú aj pri upratovaní. Tanec je totiž čírou radosťou.              
 7. Milovníci večerných posedení v podnikoch s terasami – pripravte sa! Prichádza váš čas. Nič nie je lepšie ako chutný drink na terase s priateľmi či rodinou. Ak máte deti, šup s nimi na zmrzlinu.
 8. Tmavé farby vymeňte za svetlé, ktoré vás rozžiaria. Farby totiž významnou mierou prispievajú k tomu, ako sa cítime. Priaznivo pôsobia najmä farby ako zelená, žltá, oranžová, ale aj živá červená.
 9. Jedným z tipov je opäť príroda – toto je univerzálny liek na všetko. Či v lese alebo na lúke – všade to teraz príjemne rozvoniava.
 10. Aby ste sa optimisticky naladili, spíšte si niekde pár tipov na výlety či už po Slovensku alebo v zahraničí. Trochu vás to nakopne a namotivuje.
 11. Jedzte veľa zeleniny a ovocia, aby ste doplnili to, čo v zime vaše telo spotrebovalo.
 12. Veľa sa prechádzajte a buďte čo najviac na slniečku. Hrejivé jarné slnko je výborným liekom na ospalú náladu.

O autorovi

Jana Kovková

Dívam sa tam, kam veľa ľudí nedovidí. Zvedavo, dychtivo objavujem nepoznané, vtláčam do textov originálnosť pohľadu. Nie som Dickens, Tolstoj alebo Rowlingová, ale som Kovková.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

 • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness