Select Page

Ako si upratať v hlave?

Ako si upratať v hlave?

Ako sa cítite v upratanom dome či byte? Určite uvoľnene a spokojne. Viete, kde hľadať rôzne veci, všetko je na svojom mieste. Čo však s našimi hlavami? Ako vyzerá taká neuprataná hlava?

Ak si ju predstavíte ako izbu, pokojne by mohla vyzerať takto: na stole kopa nezaplatených účtov, na podlahe ani nevidieť vzor, pretože špinavé ponožky tvoria jeden súvislý koberec… a všade sa váľajú použité nádoby, hrnčeky od kávy, odložené úlohy, nedočítané knihy, nedopísané riadky.

Príšerná predstava!

„AJ KEĎ ZVONKU VYZERÁTE ŠTÝLOVO, UPRAVENE A VONIATE ÚŽASNÝM PARFUMOM, VO VNÚTRI MÔŽE BYŤ MNOHO NEPORIADKU.“

Každý z nás má iste nejaký ten nevyriešený problém, niektorí nevedia pre neodbytné myšlienky zaspať, iní ráno vstávajú otrávení, pretože v ich hlavách kvasia problémy, otázky, očakávania a pod. A tak sa nám vynára otázka: ako si tú našu hlavu upratať?

Zistite, čo sa v hlave nachádza

Na začiatku by mal každý do tej svojej hlavy nazrieť a zistiť, čo sa v nej nachádza. Potrápiť nás vie minulosť, ktorú nechceme hodiť za seba. Veľa šarapaty narobia aj povinnosti, ktoré sústavne odkladáme. Pokojne si to všetko spíšte.

Tu je tiež dôležité uvedomenie si, ktoré veci nám nedajú spávať, čo nás trápi najviac, tiež to, čo nedokážeme vyriešiť.

Upratať si svoj život

Upratať si v hlave, krok po kroku

To klasické systematické upratovanie, ktoré realizujeme doma, môžeme aplikovať aj na hlavu. Netreba vysoké ciele, stačí krôčik po krôčiku riešiť všetko, čo nám znemožňuje žiť plnohodnotný život. Začnite tým, čo trvá najkratšie a čo môžete vyriešiť v pomerne krátkom čase. Nech je to aj upratanie pracovného stola – možno na to myslíte už od rána, aj keď k tomu uprataniu ešte nedošlo 😊

Napravte naštrbené vzťahy

Tak – záležitosti, ktoré nepotrebovali veľa času, ste už vyriešili. Iste máte zo seba lepší pocit, čo je naozaj dôležité. Teraz sa zamerajte na to náročnejšie – môžu to byť naštrbené vzťahy, problém v práci, či nejaká vaša potreba, ktorú ste odsunuli pre nedostatok času. Pochopiteľne, nejde to zo dňa na deň… sú to však „veci“, ktoré netreba odkladať.

Upratať si vo vzťahu

Odstránte svoje zlozvyky

Ak chcete mať upratanú hlavu, skúste tiež popremýšľať nad svojimi zvykmi. Dennodenne pracujte na odstránení zlozvykov a budujte zvyky, ktoré vás osobnostne posunú a urobia šťastnejším človekom.

Nezabudnite: na vybudovanie určitého zvyku potrebujete aspoň mesiac.

Zo začiatku to iste nepôjde ľahko, ak vám na vašom vnútornom pocite pohody skutočne záleží, vytrváte.

Takéto pravidelné „upratovanie“ vás môže posunúť dopredu a pozitívne naladiť. Možno aj inšpirujete svoje okolie. Môžete byť vyrovnanejším človeku, ktorý si poradí s každým problémom.

„S UPRATANOU HLAVOU SA ĽAHŠIE VSTÁVA AJ ZASPÁVA.“

O autorovi

Jana Kovková

Dívam sa tam, kam veľa ľudí nedovidí. Zvedavo, dychtivo objavujem nepoznané, vtláčam do textov originálnosť pohľadu. Nie som Dickens, Tolstoj alebo Rowlingová, ale som Kovková.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

NEPREHLIADNITE

NEPREHLIADNITE

Neprehliadnite

Neprehliadnite

NEPREHLIADNITE

NEPREHLIADNITE