Select Page

Ako správne chudnúť?

Ako správne chudnúť?

Už dlho si lámete hlavu nad tým, ako schudnúť? Vyskúšali ste už azda všetko a stále sa vám to nedarí? Otázkou je, či vôbec máte motiváciu. Poradíme vám, ako na to. Dodržujte týchto pár zásad a úspech chudnutia máte viac než zaručený.

Dodržujte pitný režim

Voda je veľmi dôležitá. Vypiť by ste mali minimálne 2 litre denne. Povolené sú aj nesladené čaje. Hlavne sa musíte vzdať sladených nápojov, ktoré škodia diéte a navyše škodia aj vašim zubom.

Stravujte sa každé 2-3 hodiny

Zdá sa vám to príliš často? To ste na omyle. Pre správne fungovanie vášho metabolizmu musíte jesť každé 2-3 hodiny a to v malých dávkach. Vhodné je jesť veľa zeleniny a tiež ovocia. Tie vás nasýtia a navyše majú málo kalórií. Správne stravovanie je 80% úspechu, zvyšných 20% treba doladiť cvičením

Cvičte

Môžte držať hladovky, či užívať tabletky, avšak tie vám k ničomu nepomôžu, keďže necvičíte. Držanie hladovky taktiež nie je najlepší nápad, pretože keď sa po pár dňoch hladovky poriadne najete, potom nastane zaručený jojo efekt. Váha, čo ste zhodili počas hladovania je späť a možno sa stratená váha aj zdvojnásobí.

Motivácia je základ

Veľmi dôležitá je motivácia. Musí vás niečo poháňať, podporovať v tom, aby ste to nevzdali. Ak sa neviete správne motivovať, tak si stiahnite obrázky pekných, vyšportovaných tiel. Stále, keď sa vám nebude chcieť cvičiť, si tieto obrázky prezrite. Začiatok je vždy najťažší, avšak potom si vytvoríte návyk a už to pôjde samo.

Sladké si doprajte minimálne

Raz za čas každého chytí chuť na niečo sladké. Ak však cvičíte a snažíte sa zdravo stravovať, často si odopierate sladkosti. Telo však potrebuje aj nejaký cukor, a tak nie je zakázané si sem-tam niečo sladké dať (napríklad raz za dva týždne ako odmenu za dvojtýždňové odriekanie). Ak ale nechcete mať zo seba zlý pocit, skúste sa obzrieť po zdravých sladkostiach, na internete ich je naozaj veľa.

O autorovi

KarinV

Som študentka, ktorá sa venuje písaniu článkov už nejakú dobu. Medzi moje obľúbené témy patrí krása, móda a zdravie :)

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness