Select Page

Ako správne naniesť make-up?

Ako správne naniesť make-up?

Dokonalý make-up je ako malý zázrak. Zakryje nedokonalosti a zmatní pleť. Avšak, nie každá si ho vie správne urobiť. Týmto článkom vám poradíme ako na to!

Základom je hydratácia pleti

Na tento krok sa nikdy nesmie zabudnúť. Pleť musí byť čistá a hydratovaná, potom sa make-up na ňu lepšie nanáša. Pleť stačí hydratovať tak, že ju natrieme denným krémom, ktorý zapracujeme prstami.

Korektor na nedokonalosti

Na čierne kruhy pod očami alebo nedokonalosti je najlepšie použiť korektor. Krásne všetko zakryje. Korektor je potrebné jemne rozotrieť. Na jemné rozotretie korektoru môžete použiť prsty alebo aj štetec.

Nanášanie make-upu

Make-up naneste najprv na dlaň ruky a až potom na tvár. Ak nanášate make-up prstami, zapracujte ho krúživými pohybmi. Správny make-up si vyberajte podľa farby krku, aby vám po nanesení neostala farebná čiara oddeľujúca krk a tvár. Make-up môžete nanášať aj štetcom alebo v poslednej dobe obľúbenou hubkou na make-up.

Nezabudnite na púder

Púder perfektne zafixuje make-up. Tvár bude vyzerať čisto a hlavne nebude mastná! Najlepšie na zafixovanie je použiť štetec.

Obočie

Predtým ako obočie domaľujete ceruzkou je lepšie použiť gél na obočie, ktorým vytvaruje správny tvar a farba na obočí vám vydrží celý deň v perfektnom stave.

Oči

Ak používate tiene nikdy nezabúdajte na podkladovú bázu na oči. Tiene vám vydržia oveľa dlhšie a nerozmažú sa. Na mihalnice použite gél, alebo keď sa nebojíte, nožnice na tvarovanie mihalníc. Krásne sa tým predĺžia a mihalnice nebudú polepené.

Ak dodržíte týchto pár tipov už sa nebude musieť neustále pozerať do zrkadla a kontrolovať, či váš make-up vyzerá stále tak dobre ako ráno, ale môžete sa tešiť sviežemu a bezchybnému vzhľadu vašej pleti, ktorý vydrží po celý deň.

O autorovi

KarinV

Som študentka, ktorá sa venuje písaniu článkov už nejakú dobu. Medzi moje obľúbené témy patrí krása, móda a zdravie :)

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness