Select Page

Cítiš sa neistý? Pozorne čítaj!

Cítiš sa neistý? Pozorne čítaj!

Je v poriadku, že sa niekedy cítiš neistý. Každý jeden z nás aspoň raz v živote pocíti neistotu. Dokonca aj ja. Preto viem, ako sa teraz cítiš. Cítiš sa, ako keby si nebol dosť dobrý, dosť pekný, dosť múdry alebo dosť výnimočný. Cítiš sa, ako keby si sa snažil až príliš, no zároveň ako keby to nestačilo.

Vo svojom srdci vieš, že si schopný všetkého. Vôbec to nie je o tom, že by si sa nemal rád. Je to skôr o tom, že sa v tomto momente necítiš byť sám sebou. Chcem ti však pripomenúť pár dôležitých vecí. Chcem ti pripomenúť, že si nesmierne dobrosrdečný a ľudia si cenia tvoje priateľstvo a lásku, ktorú im dávaš. Chcem ti pripomenúť, že si milovaný mnohými ľuďmi, aj keď ti to možno nie vždy dávajú najavo. Chcem ti pripomenúť, že si neuveriteľný človek a že i ty prispievaš mnohým do tohto sveta, či už svojim talentom, darmi alebo osobnosťou. Chcem ti pripomenúť, že na tomto svete nie je nikto taký, ako si ty. A na to nezabúdaj.

Je úplne v poriadku cítiť sa neisto, neistota je predsa prirodzený pocit. Nenechaj však, aby ťa tento pocit ovládol. Prosím ťa, prestaň sa porovnávať s ostatnými. Ver alebo never, ľudia s ktorými sa porovnávaš sa taktiež porovnávajú s iným ľuďmi a niektorí z nich sa možno porovnávajú aj s tebou. Áno, aj ty môžeš byť pre niekoho lepší, krajší, múdrejší..

Všetci sa niekedy cítime neisto a niekedy si aj myslíme, že nie sme dostatočne dobrí. Mal by si však vedieť, že práve tieto rozdiely medzi tebou a ostatnými ľuďmi robia z tohto sveta úžasné miesto. Preto si ceň svoju výnimočnosť a nikdy si nepraj, aby si sa narodil inak, než tak, ako si sa narodil. Si Božie dieťa a pre neho si skvelý taký, aký si. Si naozaj výnimočný.

Vedz, že si krásny. Nehovorím však len o tvojom zovňajšku, hovorím o tvojom vnútri. Môžeš toho veľmi veľa ponúknuť a veľa ľudí by bolo šťastných, keby sa ich cesta skrížila práve s tou tvojou. Si láskavý, nežný, starostlivý, zábavný a byť v tvojej blízkosti je úžasné. Tento svet je oveľa lepší aj vďaka tebe. Naozaj unikátne je práve to, že tvoja prítomnosť prispieva k lepšiemu svetu.

Preto sa ťa teraz pýtam, prečo si na toto všetko zabudol? Chcem ťa poprosiť, porozmýšľaj, kedy si bol na seba najviac hrdý. Bolo to, keď si maturoval na strednej škole? Alebo keď si získal prácu svojich snov? Chcem, aby si sa preniesol do momentu, keď si sa cítil neporaziteľný. A uchovaj si túto spomienku vo svojom srdci. Pozeraj sa, ako si dokázal zmeniť tento svet a aký si bol v tom šťastný a nezastaviteľný.

Neistota je úplne normálna, no pochmúrne myšlienky, ktoré ťa ťahajú hlbšie a hlbšie, znamenajú trápenie. Poteším sa, keď si zapamätáš všetko to pozitívne, čo ťa bude vynášať len hore, nad hladinu všetkých problémov a pochmúrností a udrží ťa v dobrej nálade.

Verím, ba dokonca viem, že ty sa nad všetko dokážeš povzniesť. Otras zo seba všetky tie pochmúrne pocity. Užívaj si každý jeden okamih. No pamätaj, že si to užiješ len vtedy, keď budeš veriť v seba samého. Niekde v hĺbke svojho srdca sám vieš, že máš veľkú hodnotu. Len si to potrebuješ pripomenúť. A preto ti to pripomínam.

Nezabúdaj na to!

 

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness