Select Page

Zharmonizujte svoje zdravie s kariérou

Zharmonizujte svoje zdravie s kariérou

Každý deň nám ponúka možnosť premietnuť si všetky aspekty nášho života, mali by sme sa zamerať predovšetkým na tie, ktoré majú väčší dopad na naše blaho, čím je bezpochybne zdravie a práca. Je dôležitá rovnováha medzi nimi. Tu je pár jednoduchých krokov ako zharmonizovať kariéru a zdravie

Napíšte si svoje ciele

K dosiahnutiu cieľa a úspechu je dôležité sa uistiť, s akou vážnosťou sa k tomu staviate. Jedna z možností, ako dať svojim cieľom vyššiu hodnotu (a samozrejme tým nemyslím, že to ihneď poviete každému, koho poznáte) je napísať si ich. Unavuje vás písanie si poznámok? Tak si to spríjemnite  a investujte do rozkošného diárika.  Ak svoje myšlienky dáte von z hlavy a napíšete ich na papier, pomôže vám to krok po kroku spĺňať si tieto sny. Pridajte si ich pre ďalšiu motiváciu!

Plánujte

Akonáhle máte ciele napísané, vytvorte si plán a dosaďte ho do svojho rozpisu. Buďte realistický a nechajte, aby sa váš plán relatívne ýrozvjal. Môžete začať tým, že si pripravíte denný plán na prvý týždeň. Na udržanie rovnováhy si buďte istý, že činnosti k týmto cieľom nemajú negatívny vplyv na rovnováhu medzi vašou kariérou a vašim zdravím.

Lepším zdravím k lepšej kariére

Pohybové a stravovacie návyky priamo ovplyvňujú váš život vo všetkých smeroch, vrátane práce. Majte za prioritu cvičenie, aj keď počas obedňajšej prestávky. Nejde len o to, aby vaše telo vyzeralo dobre, ale čo viac, lepší prietok krvi zlepšuje bystrosť a tak môžete byť esom v práci. Ako dodatok, čo zjete, má priamy dopad na množstvo energie. Zhodnoťte, po ktorých jedlách sa cítite lenivý, nie je vám dobre a odstráňte ich zo svojho jedálnička, aby ste zostali na vrchole, kde dosahujete maximálnu pracovnú výkonnosť.

Vráťte sa späť do spoločenského života

Je ľahké nadobudnúť tzv. tunelové videnie, keď pracujete, pracujete a pracujete a nedoprajete si čas na kontakt so svojím spoločenským kruhom. Avšak pamätajte, že zdržiavanie sa v spoločnosti je zdraviu prospešné a ochráni vás pred stresovými situáciami. Ostať v kontakte môžeme aj vďaka dnešnej technológii ako sú smartfóny a tablety. Tieto zariadenia sú vybavené najlepším mobilným procesorom na trhu ako je Snapdragon, ktorý umožňuje jednoduchšie spojenie ako kedykoľvek predtým.

Použitím aplikácie, internetu a web kamery sa môžete spojiť s rodinou z ktorejkoľvek časti sveta, napísať priateľom cez sociálne siete a zostať tak v kontakte s ľuďmi, ktorých máte radi. Žijeme vo svete pripojenia a ak príjmete túto skutočnosť, môže vám to pomôcť spojiť všetky aspekty smerom k zdravej rovnováhe.

Dýchajte

Niekedy sa až ohromujúco snažíte vyniknúť vo všetkom. Či je stres v práci alebo ste frustrovaní zo straty motivácie k vašim cieľom, nezabudnite dýchať. Urobte krok dozadu, spomeňte si, prečo ste smutní, zamerajte sa na dýchanie a ten moment, ktorý sa deje, akceptujte a vráťte sa tam, kde ste boli.

Týchto päť krokov by vás malo vrátiť na tú správnu koľaj, ku zvuku harmónie kariéry a zdravia, ktoré budú celkovým prínosom do života. Akonáhle ste ich zvládli vyrovnať, budú ostatné oblasti vášho života zapadať na svoj miesto presne tak, ako sa vám bude páčiť.

 

 

 

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness