Select Page

Je váš vzťah krehký? Tu sú spôsoby, ako ho zosilniť

Je váš vzťah krehký? Tu sú spôsoby, ako ho zosilniť

Každý vzťah má svoje svetlé, ale i tie tmavé dni. Áno, i my ich máme, aj napriek tomu, že máme veľmi silný vzťah založený na vzájomnej dôvere a rešpekte. On nie je len moja spriaznená duša, je môj najlepší priateľ. Skrz našu spoločnú cestu som sa vo vzťahu naučila jednu vec, a to, že nikdy nemôžem zabudnúť na tie maličkosti. Aj keď ty a tvoj partner máte stabilný vzťah, vždy existujú spôsoby, ako spevniť vaše puto a zlepšiť kvalitu vášho spoločného života.

Tu sú spôsoby, pomocou ktorých môžete váš vzťah zosilniť:

Zanechaj prekvapenie

Jednoduché, lacné a navyše ohľaduplné. Nechaj ráno milý odkaz napríklad na šálke kávy pre tvojho partnera. Stačí zanechať odkaz typu, že kým si v práci, neustále na neho myslíš, dokonca aj keď si zaneprázdnená. Verte, že taký odkaz každému zlepší deň.

Chodievajte na rande

Jednak, život je rušný, ale pokús sa naplánovať rande aspoň raz za mesiac. Jedna z vecí, ktoré si najviac vážim na mojom priateľovi je, že ma stále pravidelne a zdvorilo berie von na rande, dokonca aj keď náš vzťah už ani zďaleka nie je nový. Urob to! Ale nechoďte do toho istého baru každý mesiac. Choďte do kina. Najedzte sa v peknej reštaurácií. Choďte sa poprechádzať okolo zámku. Kľúčom je držať si vzťah čerstvý a zaujímavý na vytvorenie nových spomienok.

Opýtaj sa partnera aký mal deň

Pýtaj sa každý deň. Niekedy proste zabudneme opýtať sa túto dôležitú otázku a pritom ako veľa to znamená pre toho druhého. Pýtať sa partnera aký mal deň dokazuje skutočný záujem a starostlivosť.

Dôležité je počúvať

Budem prvá, kto to povie – a môj priateľ to môže dosvedčiť – nie som najlepší poslucháč. Niekedy sa opýtam nejaké otázky a potom je ticho, pretože on odpovie a ja robím dve veci naraz. Tak potom je sklamaný, pretože tú istú otázku sa opýtam na druhý deň, lebo som nedávala pozor. A neviním ho! Je to zlozvyk, na ktorom sa pokúšam pracovať. Otvoriť si uši a naozaj dávať pozor pomáha vybudovať si dôveru a rešpekt vo vzťahu.

Nájdite si spoločný koníček

Môj priateľ a ja milujeme cestovanie. Minulé leto sme si dali za cieľ urobiť si fotografiu aspoň v 20 krajinách, pokým budeme mať deti. Tento náš nový koníček urobil náš vzťah omnoho vzrušujúcim a dal nám obom niečo, čo si užívame. Začali sme spoločne blogovať. Naučili sme sa tancovať. Kľúč je – robiť to spolu. Nájdite si koníček, ktorý si obaja užijete a urobte z toho niečo unikátne.

Varte spolu

Vyberte si recept, choďte spolu nakupovať a strávte nejaký kvalitný čas spoločne varením. Verte alebo  nie, varenie je momentálne ten najlepší odbúravač stresu a dá vám šancu sa porozprávať a spoločne sa niečo naučiť. Kúp fľašu vína ako čerešničku na torte.

Vypnite si mobil

Mobilné telefóny sú rušivé. Nič nie je viac otravné, ak sa snažíš tráviť s niekym čas a prídete o ten moment kvôli pípaniam na mobile. Sociálne siete, e-maily, sms-ky, to všetko môže počkať kým spoločne dovečeriate.

Podpor partnera

Dlhuješ to tomu druhému, aby si ho podporil vo všetkej jeho snahe a všetkým tým, čím si prechádza. Byť tam, kde ťa partner potrebuje je jedna z najlepších vecí, ktoré môžeš urobiť pre niekoho vo vzťahu. Buď takým partnerom, akého by si hľadala ty sama.

Urob niečo pre svojho partnera

Urob niečo pre svojho partnera, čo ocení. Zároveň to posilní i váš vzťah. Stačí aj nejaká maličkosť, napríklad zabaľ partnerovi obed do práce, aby sa nenaháňal. Pamätaj, činy sú viac ako slová!

Prajem tebe a tvojmu milovanému veľa úspechov vo vzťahu. Vzťahy sú ťažké, ale cenia sa. Snažte sa udržať váš vzťah silným a dôverným.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness