Select Page

Jednoduché rady a tipy do života

Jednoduché rady a tipy do života

Niekedy každý potrebuje poradiť a pomôcť. Ak nemáte nikoho po ruke, náš článok vám určite pomôže, a budete si môcť poradiť aj vy sami. Naše rady a tipy prakticky nič nestoja a pozostávajú iba z pomocníkov, ktoré má každá dobrá gazdinka doma. Nechajte sa inšpirovať.

Prihorený hrniec/pekáč

Na nedeľňajší obed bola pečená kačka, chutila skvele, ale pohľad na prihorený hrniec, nie je práve najkrajším. Čo máme urobiť? Zabudnite na nekonečné škrabanie s nožíkom v saponátovej vode, táto rada je jednoducho geniálna. Naplňte hrniec, či prihorený pekáč dostatkom vody, nasypte do neho trošičku pracieho prostriedku a nechajte zovrieť. Uvidíte, ako sa prihorená špina postupne sama odliepa dolu. Nezabúdajte mať otvorené okno počas varenia prášku v hrnci, tie výpary nie sú práve najzdravšie!

Popálený jazyk

Popálenie jazyka sa občas prihodí každej gazdinke. Netreba sa ale nad tým trápiť, skvelou radou, ktorá zaručene zaberá je ochladenie jazyka niečím studením, napríklad je vhodná zmrzlina, či studená voda. Ak nemáte po ruke mrazničku, pozrite sa do chladničky – pomáha aj maslo, ktoré necháte rozpustiť v ústach.

Kypiaci hrniec

Nepríjemnosť ako vyšitá, varíte, odbehnete na minútku preč a obsah hrnca krásne vykypel a zašpinil okolie sporáka. Ak nechcete aby sa táto nepríjemnosť opakovala, položte na vrch drevenú varešku, ktorá zabráni vykypeniu.

Popraskané pery

Časté striedanie tepla a zimy spôsobuje nepekne popraskané pery, ktoré často aj štípu a bolia. Ak nemáte po ruke žiadne maste ani prípravky, skúste si pery jednoducho natrieť čistým medom. Dôležité je nechať  na nich chvíľu med, nie ho oliznúť. Druhou možnosťou je zmiešanie medu s trochou olivového oleja, vymiešať do penovej kašičky a natrieť.

Biela bielizeň

Snehovo biela bielizeň, ktorá zostane bielou na stálo je snáď snom každej gazdinky. Ako to ale dosiahneme? Jednoduchým trikom- do bavlneného vrecúška dáte škrupiny z vajíčok a zašijete ho. Pridávate ho do každého prania.

Krásne záclony

Krásne záclony dosiahnete, keď pridáte do prania 2-3 kvapky atramentu.

Zaseknutý zips

Nie je nič horšie, ako zaseknutý zips na šatách či sukni, ktorý sa nedá rozopnúť. Skvelou rýchlo pomocou je natrieť ho vlažnou mydlovou vodou.

Presolená polievka

Ak vám to tak trochu ušlo pri solení, nemusíte polievku hneď vylievať. Skúste ju radšej nechať povariť s kôrkou chcela alebo zemiakom rozrezaním na polovicu.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness