Select Page

Kam sa podela originalita?

Kam sa podela originalita?

Nezdá sa vám niekedy, že ľudia sa všetci navzájom až príliš podobajú? Nie výzorom, ale tým, ako sa správajú. Začleňovanie sa do spoločnosti prešlo do akéhosi napodobňovaniu štýlu, kopírovania všetkého.

V reklame vidíme na krásnej žene sexy top a už ho nachádzame na svojich priateľkách a známych. Možno aj na sebe. Ak nejaký módny guru predhodí davu nový trend a navlečie do toho modelky, ženy ihneď dupkajú pred butikmi a čakajú na takýto kúsok, aby sa v ňom hrdo mohli pretŕčať, kráčajúc hrdo po uliciach a obchodných strediskách. Tento novodobý fenomén sa však netýka iba oblečenia, týka sa všetkých oblastí života.

Čítame knihy, ktoré sa vyblýskané skvejú vo výkladoch kníhkupectiev…

Kopírujeme štýl obliekania, aký vídame v televízii…

Odmietame to, čo odmietajú iní okolo nás…

Prijímame všetko, čo zvyšok spoločnosti vezme za svoje…

A tak sa naskytá otázka. Kam sa podela originalita?

Predstav si, že ideš po ulici a míňaš ženu, ktorá nemá na sebe nič, čo by práve letelo, no napriek tomu má očividný štýl, vyžaruje z nej sebaistota. A potom stretneš mladú ženu, ktorá je oblečená podľa najnovšieho trendu – takisto sa nesie sebavedome, no ničím akosi príjemne neprekvapuje, iba prezentuje súbor najnovších módnych kúskov. Necítiť v tom jej osobitosť alebo osobnosť.

Kým by sme chceli byť? Pravdepodobne niekým, kto má hento a tamto a pritom zabúdame na vlastnú originalitu. Zabúdame na fakt, že taký/á ako ty, už nie je nikto iný. Často strácame názory a necháme ich udupať niekým, kto je hlasnejší a agresívne presadzuje to svoje. Nenosíme svoje obľúbené letné šaty, pretože móda zasa udáva niečo iné. Zabúdame na svoje šťastie a spokojnosť, hrnieme sa ako rybičky za návnadou na udici.

Skús sa ráno zobudiť a byť chvíľu takým originálnym človekom, aký naozaj si. Neboj sa povedať nahlas názor – aj keď je iný, než názor ostatných. Neboj sa nosiť to, čo sa ti páči a v čom sa cítiš dobre. Ťažko sa neskôr totiž nachádza originalita, ktorú prekrylo už mnoho iných masiek. Ak sa do teba niekto zamiluje, nech si to ty a nie prototyp ženy, o ktorej si si doteraz myslela, že taká by mala byť TÁ DOKONALÁ. Zaujímavé totiž býva to, čo sa odlišuje a nie to, čo medzi inými nerozoznáš.

Kam sa podela originalita? Skryli sme ju a zabudli na ňu. Je čas ju vyhrabať!

O autorovi

Jana Kovková

Dívam sa tam, kam veľa ľudí nedovidí. Zvedavo, dychtivo objavujem nepoznané, vtláčam do textov originálnosť pohľadu. Nie som Dickens, Tolstoj alebo Rowlingová, ale som Kovková.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness