Select Page

Keď si „nemám čo obliecť“

Keď si „nemám čo obliecť“

Rok čo rok čelíme novým módnym trendom a snažíme s nimi držať krok. Ženy majú pocit, že musia byť za každých okolností vždy skvelo oblečené. Držať krok s módou však nie je ľahké. Aj preto každé ráno stojíme nerozhodne pred šatníkom, ktorý je plný napriek nášmu povzdychu „ach, nemám si čo obliecť“. My v skutočnosti máme toho priveľa, ibaže to buď nevieme skombinovať, alebo sme nesprávne nakupovali. Jediné, čo potrebujeme vedieť je – farebne (a strihovo) sa doladiť.

V prvom rade by sme sa na seba mali pozrieť reálnymi očami. Nemusíte sa trápiť pre pár kíl navyše, ktorých sa neviete zbaviť. Prijmite sa taká, aká práve ste, nenechávajte si v šatníku veci „až schudnem“, ani veci „škoda vyhodiť“. Základom je mať veci, ktoré naozaj nosíme, veci, v ktorých sa cítime dobre, veci, ktoré sa dajú kombinovať. Nikdy sa nebudete cítiť dobre pri pohľade na tie krásne šaty, do ktorých už „chudnete“ tri roky. Zbavte sa všetkého, čo sa vám vôbec nepáči, v čom sa necítite dobre a čo reálne nenosíte. Až potom sa môžete svojmu šatníku prizrieť triezvym pohľadom.

Tak – šatník vytriedený. Pozorne si prezrite to, čo tam zostalo a vyskúšajte všetky tieto kúsky pokombinovať. Zapamätajte si tie kombinácie, ktoré vám skutočne svedčali. Ideálne je, ak sa v nich pofotíte. Budete tak vedieť všetko lepšie porovnať.

Ak vám po vytriedení toho veľa neostalo, je načase doplniť to, čo dobrému šatníku chýba. Teraz by ste mali prísť na to, čo vám pristane. Ak ste nenápadnejší typ, výrazné kúsky vás môžu trochu desiť. Neuchýľte sa však k úplnej bezvýraznosti. Vždy sa dá nájsť zlatá stredná cesta. Vyberte sa teda na nákup. Ak milujete neutrálnejšie farby, vykompenzujte to zaujímavým strihom či výraznejším doplnkom. Šedá je neutrálna, zaujímavý strih to však napraví. Skúšajte aj to, čo na prvý pohľad nevyzerá dobre. Len takto nájdete to pravé pre vás.

Čierna, sivá, béžová, červená, biela, modrá – to sú farby, ktoré by vo vašom šatníku nemali chýbať. Všetky tieto farby sa dobre kombinujú a napriek rýchlo meniacim sa trendom sú klasikou, ktorá je vždy šik. Ale ak ste napríklad ryšavka, skvele budete vyzerať v zelenej, ak ste blondína, púdrová podčiarkne to, čo je na vás pekné. Každá žena by mala mať v šatníku nejakú tú košeľu, jednoduché šaty, strihovo zaujímavú blúzku, jednoduché džínsy, elegantné nohavice, sukňu.

Žena, ktorá nemá doplnky, tak prichádza o veľa. Doplnky sú totiž to, čo rozhoduje, kam sa outfit uberá. Vďaka doplnkom môžete vyjadriť to, kým ste. Nebojte sa klobúkov, šatiek, opaskov, náramkov, prsteňov či náušníc. Používajte ich však striedmo. Priveľa všetkého škodí.

Krásne topánky alebo kabelka vedia urobiť zázraky. Aj preto ich vyberajte veľmi pozorne. Ak si chcete obuť veľmi výrazné topánky a chcete, aby vynikli, v tom prípade zvyšok oblečenia by mal byť nenápadnejší. Ak máte výraznú kabelku, uberte na náramkoch.

A čo urobiť preto, aby ste ráno nepostávali s nerozhodným výrazom?

Vždy večer si pripravte to, čo si oblečiete na ďalší deň. Vyhnete sa nervozite a budete mať ráno dosť času na prípravu. Pekne sa učešte, neprežeňte to s make-upom a nahoďte úsmev.

O autorovi

Jana Kovková

Dívam sa tam, kam veľa ľudí nedovidí. Zvedavo, dychtivo objavujem nepoznané, vtláčam do textov originálnosť pohľadu. Nie som Dickens, Tolstoj alebo Rowlingová, ale som Kovková.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness