Select Page

Kombinácie surovín, ktoré vám pomôžu získať postavu snov

Kombinácie surovín, ktoré vám pomôžu získať postavu snov

Leto je za dverami a s ním prichádza aj obdobie plaviek a preplnených kúpalísk. Ak ste počas zimy a jari oddychovali a chcete čím skôr schudnúť, LAJF vám prezradí, aké potraviny kombinovať, aby bol efekt výraznejší.

Kuracie mäso a čili

Čili je v spaľovaní tukov naozaj účinné a napomáha premene jedla na energiu. Spolu s kuracím mäsom, ktoré je veľmi bohaté na bielkoviny, tak vytvárajú naozaj zdravú a veľmi chutnú kombináciu.

Zelený čaj a citrónová šťava

Zelený čaj obsahuje katechíny – veľmi silné antioxidanty, ktoré sú schopné znižovať hladinu cholesterolu v krvi. Čo sa týka priaznivých vlastností citrónu, tie sú známe pre každého. Avšak citróny majú jednu skvelú vlastnosť, ktorá sa využíva práve v kombinácii so zeleným čajom. Výrazne dopomáhajú absorpcii katechínov. To znamená, že kým pri vypití čistého zeleného čaju telo absorbuje cca 20 % katechínov, pri čaji s citrónom je to až o 60% viac.

Mandle a grécky jogurt

Vitamíny ako A, D a E sú veľmi dobre stráviteľné, ak ich prijmete s tukmi. Mandle sú zdrojom vápnika, antioxidantov a vitamínu E, zatiaľ čo grécky jogurt obsahujúci tuk je bohatý na vitamín D. Čo dodať, jednoducho skvelá kombinácia.

Avokádo a špenát

Ako avokádo, tak aj špenát sú skvelým zdrojom vitamínov a minerálov. Preto ich využitie v šalátoch je skvelou voľbou pre vaše telo. Špenát je navyše veľmi účinný v kombinácii s olivovým olejom, kým avokádo je veľmi vhodné kombinovať s rybou, či celozrnným pečivom.

Tuniak a zázvor

Tuniak je bohatý na omega- 3 mastné kyseliny a zároveň slúži ako prevencia pred ukladaním tuku v oblasti brucha. Zázvor zlepšuje trávenie a zabraňuje plynatosti. Preto si vždy doprajte čerstvý šalát s tuniakom alebo sushi. Dajte si však pozor na sójovú omáčku, obsahuje priveľa soli.

Losos a špargľa

Losos obsahuje potrebné omega- 3 mastné kyseliny, kým špargľa je bohatá na vlákninu a bielkoviny a pomáha telu zbaviť sa prebytočnej vody. Ak si chcete pripraviť naozaj lahodné jedlo, odporúčame vám špargľu uvariť nad parou alebo upiecť spolu s lososom v trúbe.

Dobrú chuť!

O autorovi

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness