Select Page

Máš rozštiepené končeky? Potom čítaj!

Máš rozštiepené končeky? Potom čítaj!

Rozštiepené končeky sú problémom takmer každej ženy. Nejedna z nás pozná ten pocit, keď príde ku kaderníčke a poprosí o podstrihnutie piatich centimetrov, aby sa zbavila rozštiepených končekov. Poradíme vám, ako sa dá tomu zabrániť.

Nožnice

Každý odborník na vlasy vám povie, že reklamy na šampóny či kondicionéry sú zbytočné. Rozštiepených koncov sa zbavíte len pomocou nožníc. Avšak, nemusíte hneď utekať ku kaderníčke. Vaše vlasy si môžete skrátiť aj doma. Vlasy postupne zostrihávajte aspoň raz do mesiaca.

Voda

Voda je potrebná všade. Pozitívne vplýva na náš organizmus a taktiež posilňuje vlasy. Takže treba piť dostatočné množstvo vody.

Správny šampón/kondicionér

Vždy si vyberte správny typ šampónu, ktorý sa hodí pre vaše vlasy. Nenanášajte ho veľa. Taktiež nie je za potreby, aby ste si vlasy umývali príliš často. Ak patríte medzi ľudí so suchými vlasmi, stačí, ak si vlasy umyjete dvakrát týždenne. Po každom umytí šampóna si na vlasy naneste kondicionér. Vaše vlasy budú poddajnejšie a rýchlo ich rozčešete bez trhania vlasov.

Maska na vlasy

Masku na vlasy si doprajte aspoň dva razy za týždeň. Rešpektujte ale návod, ktorý je pribalený k maske. Ak sú stanovené 3 minúty, masku nenechávajte dlhšie na hlave. Ako masky môžu pôsobiť aj oleje, ktoré natriete na končeky a nechápe pôsobiť aspoň 5 minút.

Fén je zakázaný!

Ak ste si zvykli na sušenie vlasov fénom, tak to už nerobte. Vlasom tým zbytočne škodíte. Nechajte ich radšej uschnúť prirodzene. Neskôr sa dostavia výsledky.

Taktiež škodí aj časté farbenie vlasov či drhnutie uterákom. V žiadnom prípade nepoužívajte lacné a ostré hrebene. Kúpte si radšej kefy z prírodného dreva. Po dodržaní týchto rád môžete očakávať výsledky už po mesiaci.

O autorovi

KarinV

Som študentka, ktorá sa venuje písaniu článkov už nejakú dobu. Medzi moje obľúbené témy patrí krása, móda a zdravie :)

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness