Select Page

Milujte svojich rodičov!

Milujte svojich rodičov!

Vďaka svojim rodičom ste prišli na tento svet. Už odmalička do vás vštepovali hodnoty a učili vás ako čeliť vonkajšiemu svetu. Snažili sa vás vychovať najlepšie ako vedeli, snažili sa o to, aby ste boli dobrí a láskaví ľudia, zodpovední občania.

Lenže ani cez toto všetko väčšina z nás nedokáže priznať svoju lásku a dokonca ani úctu k svojim rodičom. Zvláštne, však?! Vážte si svojich rodičov. Bez nich by ste sa nestali tými, akými ste dnes.

Vďaka vašim rodičom ste prišli na tento svet

Vaši rodičia vám dali život, priniesli vás na tento svet. Dokonca aj keď vás na tento svet priviedli, tým sa ich úloha ani zďaleka neskončila. Celý život sa starajú o vaše potreby, chránia vás, žehlia za vás problémy. Jednoducho vám pomáhajú prežiť v tomto tvrdom svete. Nezaujímajú sa o vás len v čase detstva, venujú vám celý svoj život až do posledného dychu.

Nikdy vás neopustia

Priatelia budú prichádzať, ale aj odchádzať, vzťah sa vám môže rozpadnúť a nastane chvíľa, kedy ostanete úplne sami. Vaši rodičia budú stáť pri vás v každej jednej situácií, či už dobrej alebo tej zlej. Snažia sa naplniť váš život radosťou.

Sú najlepší učitelia

Vaši rodičia vám poskytli najlepšie vzdelanie, ktoré vám boli schopní zabezpečiť. Avšak čo je dôležitejšie, po celý čas od nich dostávate cenné životné lekcie, ktoré vás v škole nenaučia. Verím, že často vám ich kázania lezú na nervy, ale verte mi, všetko to robia pre vaše dobro. Niekedy je lepšie mlčať a radšej počúvať.

Odpúšťajú

Dopustili ste sa chýb v priebehu vášho života? Mnoho ľudí nedokáže odpustiť, ale rodičia vám vždy odpustia bez ohľadu na to, čo robíte. Možno sa nejaký ten čas budú hnevať, to je normálne, ale nakoniec ich to prejde. Ich láska je oveľa silnejšia.

Sú najlepší priatelia

Keď chodíte školy, máte tam priateľov. Najprv na základnej škole, potom na strednej a niektorí aj na vysokej. Lenže príde čas, kedy vyletíte zo škôl a prichádza nová kapitola vášho života, váš kariérny život. Priatelia odchádzajú, to je normálny jav života. Lenže vaši rodičia tu budú pri vás neustále, v každej kapitole vášho života. Sú vašimi najlepšími priateľmi, pretože sú jediní ľudia, o ktorých sa môžete kedykoľvek oprieť.

Sú dobrými poslucháčmi

Vaši priatelia nemusia mať vždy dobrú náladu, niekedy možno nemajú chuť vás počúvať či rozprávať sa s vami. Vaši rodičia vám budú vždy ochotne načúvať. Môžete s nimi hovoriť kedykoľvek a o čomkoľvek. Poznajú vás najlepšie, tak možno práve rada od nich bude tá správna.

Nezabúdajú

Môže sa stať, že najlepší priateľ zabudne na vaše narodeniny či meniny. Stáva sa to. Ale rodičia, tí si veľmi dobre pamätajú všetky vaše sviatky. Zakaždým vás prekvapia gestami a darčekmi. Nikdy im neujde žiadna sviatočná udalosť.

Sú vám vzorom

Ak sa pozriete späť v čase, uvedomíte si, že vaši rodičia boli vašou najväčšou inšpiráciou. Či už vedome alebo nevedome. Všetky vlastnosti, ktoré máte, sú tie, ktoré do vás od malička vštepovali.

Sú jediná podpora

Hovorí sa, že priatelia pri vás stoja, pokiaľ sa máte dobre. Ak však nastanú problémy, väčšina z nich sa odmlčí alebo dokonca aj odíde. Jedine vaši rodičia vás podporia, budú pri vás neustále stáť. Môžete sa im vyplakať na ramene, požičajú vám peniaze, keď budete v najhoršej situácií. Plne vás podporia.

Vyjadrite lásku svojim rodičom. Nebudú tu navždy a keď už odídu, potom bude neskoro ľutovať, že ste im nevyjadrili svoju lásku, rešpekt a náklonnosť.

Nebojte sa vysloviť:

 MOJI DRAHÍ RODIČIA, ĎAKUJEM ZA VŠETKU TÚ PODPORU, POMOC, LÁSKU A POROZUMENIE. ĽÚBIM VÁS!

 

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness