Select Page

Najlepšia kamoška

Najlepšia kamoška

Ten, kto povedal „vo víne je pravda“, sa musel hrozne mýliť. Povedala si v pondelkové ráno Gréta, keď sa zobudila s bolehlavom. Ležala v posteli v dokrkvanom tričku a s výrazom porazeného. Štyri zmeškané hovory, jej milovaný budík na zemi  a na stole: „Och niee, nemôžem ani len pozrieť na tú fľašu vína. Ty za to môžeš!“ posťažovala sa jej smerom.

Monológ našťastie prerušilo drzé a hlasné zvonenie pri dverách. Gréta si len vzdychla a dovliekla sa k dverám s nesúhlasným mrnčaním. Alebo neotvorí a bude sa tváriť, že dnes neexistuje. „Haló, viem, že si tam, ty…“ Gréta rýchlo otvorila dvere a pustila najlepšiu priateľku dnu.

Najlepšia kamarátka

Veď viete – ten druh kamarátky, ktorá vie o všetkom, občas máte chuť ju zabiť, ale neurobíte to, pretože ju máte veľmi rada. Tak to je Sára. Ku Gréte vždy príde v tom najnevhodnejšom čase. No napríklad dnes preto, lebo vedela, že Gréta by inak po celý deň nevystrčila nos z dverí.

„Počuj, viem, že si po rozchode, ale stráviť večer v spoločnosti vína a oddávať sa clivote – to vážne? “ Ihneď rezko spustila. „Aká je správna odpoveď  “ pokrčila  ramenami s bezradným úsmevom Gréta. „Viem, že to nebol najlepší nápad, ale vieš, ako sa rada ľutujem.“

„Ty si ale prípad,“ dodala Sára a už aj ju začala komandovať. Nič iné totiž v takých chvíľach na Grétu neplatilo: „Obleč sa! Vezmi si tie zelené šaty, čo ti tak seknú, vonku je skvelé počasie! Ideme sa prejsť a niečo pekné si kúpime. Na večer mám dva lístky na menší džezový koncertík, a po ňom prídeš ku mne. Tuším musí pár dní na teba niekto dozerať. Tento týždeň môžem pracovať u seba a ty si vezmi pár dní voľno.“

„Hm, ktovie či to voľno nepotrvá dlhšie. Veď vieš, tento mesiac som trikrát meškala do práce, nehovoriac o dnešku. Šéf ani nedvíha. Myslím, že ma má už plné zuby,“ skonštatovala Gréta a skontrolovala svoje krivky v zrkadle. „Tak fajn, môžeme ísť!“

Gréta so Sárou mali skvelé popoludnie. Aj keď Gréta nebola typ, ktorý nahlas poďakuje za to, že má kamarátku, ktorej na nej záleží, obe však vedeli, že sú za seba vďačné. Prejavilo sa to vždy vtedy, keď mala niektorá z nich problém.

Priateľstvo je úžasná vec

Priateľstvo je úžasná vec. Ak sa s niekým rozídete, vyjedať zmrzlinu k vám príde kamoška. Keď stratíte prácu aj nadšenie, povzbudí vás kamoška. Priateľstvo neznamená nemať žiadne nezhody, znamená to, že ste tomu človeku nablízku, že mu občas pripomeniete, kým v skutočnosti je a čo potrebuje.

Ak takú aspoň jednu máte, určite ju zajtra pozvite na kávu/víno/zmrzlinu/pivo a pochváľte jej nechty, líčenie, vlasy alebo nové topánky! Od najlepšej kamošky to teší trikrát viac.

O autorovi

Jana Kovková

Dívam sa tam, kam veľa ľudí nedovidí. Zvedavo, dychtivo objavujem nepoznané, vtláčam do textov originálnosť pohľadu. Nie som Dickens, Tolstoj alebo Rowlingová, ale som Kovková.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness