Select Page

Najväčšia ľútosť v mojom živote

Najväčšia ľútosť v mojom živote

Ste typ človeka, ktorý nasleduje svoje srdce alebo ste ten typ, ktorý sa neustále ľutuje, že nenasledoval svoj sen či vášeň? Je to niečo, o čom sa málo hovorí, ale mnoho ľudí sa v živote drží len bezpečnej cesty, akoby to bola jediná cesta, po ktorej dokážu kráčať. Zabúdajú na to, čo v nich rozochvieva taký ten ohnivý pocit túžby a ľutujú, že sa nechytili aj malej príležitosti, ktorá im kedy bola poskytnutá. Namiesto toho sa ocitajú zaseknutí v tom ľútostivom stave mysle.

Táto myšlienka nasledovania srdca je náročná, ale predstavte si život, ktorý by ste mohli žiť, ak by ste počúvli hlas svojho srdca a nemuseli tak žiť „normálny“ život, ktorý spoločnosť zakorenila do našich hláv. Ľudia často uviaznu tam, kde sú. Žijú skôr pohodlne a nechcú sa toho vzdať.

Zvyčajne to súvisí s peňažnými hodnotami, pretože, či tomu chceme veriť alebo nie, nasledovanie mnohých vecí niečo stojí. Ľudia zarábajú peniaze prácou, ktorú nemajú radi, ba dokonca ju niektorí z duše neznášajú. Ľudia sa „pretĺkajú“ životom. Ale prečo?

Najdôležitejším krokom pre nespadnutie do života plného ľútosti je vystúpiť z vášho pohodlia a nechať sa ovládnuť nepredvídateľnou cestou vášne. V opačnom prípade zostanete pripútaní k tomu, čo nemáte v láske, takmer ako keby ste museli nosiť dodatočnú záťaž, ktorá tlačí vašu vášeň a srdce tak hlboko do vášho vnútra, až už nikdy neuvidí denné svetlo.

V jednej chvíli som aj ja padol za obeť tomu, že som neuprednostňoval to, čo chcelo moje srdce. Všimol som si to, keď sa ma niekto opýtal, ako vyzerá môj deň a to, čo som odpovedal, bolo také nečinné. Padol som za obeť ťažkému pracovnému životu. Avšak zmenil som to, zahodil som túto časť môjho života. No ak by som pokračoval v tom starom živote, nemyslím si, že by moje šťastie a kariéra boli tam, kde sú teraz.

Nenasledovanie svojho srdca vás povedie k pýtaniu sa, čo ste tak dlho robili. Budete sa zobúdzať s pocitom, že ste svojim tieňom alebo duchom, lebo viete, že sa môžete usilovať o viac a vaša duša si zaslúži to, čo vás zaujíma. Napíšte ten vytúžený román. Dokončite ten nádherný obraz. Nájdite hlbokú lásku pre svoju tvorivú identitu.  V opačnom prípade budete tráviť svoj čas prebíjaním sa cez tú istú rutinu, bez akéhokoľvek pocitu hodnoty toho, čo robíte, nech je to čokoľvek.

Strávil som šesť týždňov svojho života cestovaním po celej krajine, nasledovaním toho, čo milujem najviac, hudby. Na svojej ceste som sa stretol s mnohými ďalšími hudobníkmi a ľuďmi, ktorí pochopili myšlienku slobodného bytia vďaka tomu, že nasledovali svoje srdce. Ide o rôznych ľudí.  Ich životy nie sú vôbec nudné a všetko, čo robia presakuje vášňou. Toto je môj príklad z reálneho života, príklad toho, čo sa stalo, keď som zahodil svoj starý život a začal žiť taký, ktorý ma napĺňa.

Myslím si, že veľa ľudí zabúda, za čo v tomto živote bojujú, a s najväčšou pravdepodobnosťou si zabúdajú uvedomovať, že je možné sa odtrhnúť od normálnosti a oddať sa myšlienke svojej vášne. Chytil som sa príležitosti, ktorá mi bola daná, a bežal som s ňou. Odvtedy som si našiel nový zmysel pre hodnotu a vnímanie môjho vlastného ja, ktorý mi chýbal a ktorý som túžil nájsť.

Som jedným z tých, ktorí zahodili celý svoj starý život, aby konečne pocítili ten pocit vášne, a vyšiel som z tej neustálej rutiny- vstať, ísť do práce, prísť domov a spať. Strávil som dni a noci v rôznych štátoch s myšlienkou, že môžem veriť v seba.

Priviedlo ma to na niektoré nádherné miesta, dostalo ma to do kontaktu s ohromnými ľuďmi a zastavilo to proces ľútosti z toho, čo vo svojom živote robím. Mojou najväčšou ľútosťou je to, že som nenasledoval svoje srdce vo svojom živote už skôr, ale som viac ako spokojný, že to robím teraz.

Sean G.

 

 

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness