Select Page

Nalaďte sa na jar

Nalaďte sa na jar

Po dlhej zime pomaličky prichádza vytúžená jar, predzvesť tepla a hrejivého slnka. Áno, prináša so sebou väčšinou aj jarnú únavu, tá sa však dá prežiť. Stačí sa na jar poriadne naladiť.

„Jar je ideálnym časom na zmeny – zmeny v šatníku, v interiéri,  v živote…“

Samozrejme – máme na mysli tie zmeny, ktoré už nutne potrebujeme alebo po nich túžime. Ak ste so svojim životom spokojní, pravdepodobne je váš život natoľko pestrý, že zmenu ani nepotrebujete. Čo však s tými, ktorí v zime dlho a tvrdo „spali“ a potrebujú sa naštartovať?

Pre tých tu máme pár účinných odporúčaní.

1. Doprajte si farebné zmeny

V zime sa často utiekame k tmavým alebo nevýrazným farbám. Na jar s tým však seknite – doprajte si farebné zmeny. Do šatníka zaraďte nejaký pekný odtieň žltej, zelenej či púdrovej… jednoducho sa oblečte do jari.

2. A čo vlasy?

Aj tie potrebujú trochu pookriať. Hýčkajte ich s rôznymi zábalmi, doprajte si nový strih, osviežte farbu. Aj takéto drobnosti potešia a trochu vás naladia.

3. Vdýchnite jar aj do interiéru

Všetko čo na vás pôsobí pochmúrne alebo ťažkopádne, odložte a izby skrášlite niečím výrazným, sviežim či veselým. Nemusíte robiť veľké veci, veľká zmena príde aj s malými drobnosťami.

Prichádza jar

4. Vyberte sa na prechádzky

Aj keď je ešte chladno, vyberte sa na prechádzky. A to platí najmä ak vtedy, ak máte sedavú prácu. Prebuďte stuhnuté svaly, trochu si zacvičte a viac sa usmievajte.

5. Jar je za dverami

Pomaly odkladajte zimné kabáty, čiapky aj šály. Pre svoj dobrý pocit a pre lepšiu náladu oprášte jarníky. Potešte sa tiež nejakým novým kúskom do šatníka.

6. Jarné upratovanie

A samozrejme, nemôžeme zabudnúť na jarné upratovanie! Zapojte rodinu, pustite pohodovú hudbu a pripravte sa na jar.

 

 

O autorovi

Jana Kovková

Dívam sa tam, kam veľa ľudí nedovidí. Zvedavo, dychtivo objavujem nepoznané, vtláčam do textov originálnosť pohľadu. Nie som Dickens, Tolstoj alebo Rowlingová, ale som Kovková.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

NEPREHLIADNITE

NEPREHLIADNITE

Neprehliadnite

Neprehliadnite

NEPREHLIADNITE

NEPREHLIADNITE