Select Page

Neľutujte sa, radšej začnite makať!

Neľutujte sa, radšej začnite  makať!

Určite poznáte aspoň jedného človeka, ktorý sa sťažuje na svoje problémy. Vyzerá to, že celý svet je proti nemu, a že aj napriek všetkému úsiliu sa mu nedarí.

Je tu šanca, že sa sťažuje preto, aby zakryl svoje osobné problémy. Možno je vystrašený z neúspechu a snaží sa preniesť strach na niekoho iného alebo sa mu len nechce pustiť do ťažkej práce, ktorá je potrebná na to, aby sa dostal tam, kde chce byť.

Pokiaľ sa jedná o budovanie biznisu, nie je tu priestor na sťažovanie sa. Aby ste dosiahli úspech v podnikaní, musíte tvrdo pracovať a nikdy to nebude fér. No to vás nesmie zastaviť.

Strach z neúspechu

Možno poznáte človeka, ktorý sedel na svojom miliónovom nápade celé roky. Možno mal nejaký plán alebo nápad, ktorý mohol zmeniť situáciu na trhu a zarobiť veľké množstvo peňazí. Možno sa aj s vami o svoj nápad podelil a vy v tom vidíte istý úspech. Prečo teda svoj nápad nezrealizoval?

Existuje množstvo nových nápadov a inovácii, ktoré „sedia“ ľuďom v myšlienkach a čakajú, kým sa dostanú von. Niektoré z nich by naozaj dokázali niečo zmeniť. A väčšina nápadov sa von ani nedostane. Pýtate sa prečo? Je to preto, lebo je oveľa jednoduchšie vyhýbať sa neúspechu.

Pohľad späť je to najhoršie, čo sa dá urobiť. Ak sa pozeráme späť, vidíme všetko čo sme urobili a premýšľame nad tým, čo by sme mohli urobiť inak. Tento moment je zlomový a vtedy začíname strácať dôveru v naše nápady.

Preto majte vždy na pamäti – je lepšie riskovať ako sa vždy báť. Aj keď neúspech bolí, nie je nič horšie ako neustály strach. Okno možností sa otvorí a zavrie veľmi rýchlo. Bez toho, aby ste niečo urobili, nedáte možnosť ostatným vidieť vaše nápady. Bez snahy dosiahnuť svoje ciele nikdy nedosiahnete svoj úplný potenciál.

Ukážte svoje nápady svetu

Je množstvo možností ako ukázať svetu svoje nápady. No nemôžete však čakať, že tieto možnosti prídu za vami. „Ak niečo chcete urobiť, nečakajte a urobte to hneď.“ Tento výrok by mohol upozorniť viacerých podnikateľov na to, či sú naozaj tak úspešní, ako si myslia. Svet možno nie je pripravený na vaše nápady a možno ani nikdy nebude. Lenže to vás nesmie zastaviť. Pripravte svoje nápady a ukážte ich svetu. Samozrejme, že je možnosť, že zlyháte, no aspoň budete vedieť, či to funguje alebo nie.

Šanca, že väčšina nápadov zlyhá je veľká, no aj tá najmenšia šanca na úspech by vás mala podporiť.

Nič netromfne tvrdú prácu

Gary Vaynerchuk raz povedal: „Prestaňte sa ľutovať, začnite pracovať.“ Ľutovanie je veľmi bežné. Ľudia sa budú sťažovať, že nie sú pripravení predviesť svoje nápady alebo že nie je na to vhodný okamih. Je tu vždy nejaká výhovorka, prečo svoj úspech posunúť o týždeň, mesiac či rok.


Pravdou je, že nikdy nebude dobrý čas. Život nie je len o vašich cieľoch alebo nápadoch. Máte priateľov, rodinu, osobné záujmy a všeličo iné, čo vám bude zaberať väčšinu času. Nemôžete čakať, že sa váš biznis rozbehne, keď nič neurobíte.

Osobní poradcovia sú takí, ako všetci ostatní. Všetci máme povinnosti, ktoré nám zaberajú prevažnú časť času. No len tí najlepší chápu, že nikdy nebude jednoduché vybudovať si úspešný biznis.
Môže to znieť ako klišé, no tvrdá práca prináša najlepšie odmeny. Je to preto, že prostredníctvom nej dostane váš život a práca zmysel. Čím viac vložíte do biznisu, tým lepšie chápete, čo je potrebné na to , aby fungoval. Čím tvrdšie pracujete, tým ľahšie vám práca pôjde.

Každý, kto má miliónový nápad, ho musí dostať okamžite na trh a musí prestať čakať. Nikdy nebude ten správny čas a vždy tu bude isté riziko zlyhania. No nič nie je lepšie ako zaslúžený úspech a nič nie je horšie, ako strach.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness