Select Page

Nevďak

Nevďak

Niektorí by dali všetko pre to, čo je nedotknuteľné. Niektorí by preplávali dravú rieku, i keď plávať nevedia, len aby mali polovicu z toho, čo máte vy, iba aby sa toho mohli dotknúť z diaľky. Avšak niektorým túžby po niečom nedosiahnuteľnom zatemňujú pohľad.

Keď máte rodinu, lásku, priateľstvo, zdravie… máte všetko. To je to, čo vytvára nekonečný kruh žiary šťastia. Ale sú ľudia, ktorým nie je nič dosť, nič nie je sväté. Správajú sa, akoby boli nad všetkými a tí, čo sa im snažia pomôcť vidieť, trpia ich škodlivým bezohľadným správaním. Ak im niekto ponúkne teplú dlaň, chcú celú ruku.

Niektorí ľudia sa skúšajú znova a znova im pomôcť, pričom veria, že majú tú silu. Ak však chceme zmeniť myseľ iných ľudí, musíme im ukázať svetlo k správnemu smeru. Niektorí sú však úplne stratení. Bežia do záhuby bez toho, aby sa na chvíľku zastavili a spýtali sa:

Čo dávam do stávky? Je môj život hodný toho?

Nedokážu si ani predstaviť, čo sa stane, ak stratia to, čo majú teraz. Aký bude ich ďalší krok, aká bude ich budúcnosť? Kam pôjdu? Kto bude stáť s nimi, keď zradili tých, ktorých milovali, ktorí boli ich priateľmi, rodinou? Ktorí sa snažili im pomôcť a verili, že i po zatiahnutej oblohe mrakmi vyjde znovu slnku a snažili sa im ukázať ako veriť?

Títo ľudia vzdávajú svoju dôstojnosť, ľudskosť len preto, že chcú mať všetko. Spia vo svojom živote bez toho, aby svoje sny uskutočnili. Vzdávajú sa ľudskej bytosti, akej boli stvorení. Neuvedomujú si, že prišli na svet nahí pre lásku, podľa ktorej sa majú správať a konať po celý život. Zabúdajú na počiatočné dedičstvo, ktoré sa odovzdáva z generácie na generáciu a po mnohých skúškach trpezlivosti niekoho blízkeho, keď zradili a sklamali osobu, ktorá im podávala pomocnú ruku…

Možno iba vtedy, keď naozaj stratia, si uvedomia, že je už príliš neskoro. Lebo ten, kto tam bol po celý čas s nimi a podporoval ich, už tam nie je. Možno až vtedy si uvedomia, že si zvolili osamelú cestu a nebolo to správne.

Iba bohužiaľ, niektorí nepoznajú termín „pozrite sa do zrkadla vlastnej duše.“ Niektorí sú až príliš sebeckí vidieť ďalej od nosa. A tak strácajú samých seba a každého okolo seba.

O autorovi

Lily Wonderland

Píše poéziu a prózu, v ktorej sa ľudský a rozprávkový svet prelína a pôsobivou silou napráva chyby alebo odkrýva ľudskú podlosť a vyzdvihuje statočnosť. Jej knižky vás nadchnú fantáziou, intrigami, smútkom, humorom a zanesú vás na miesta, ktoré nebudete chcieť opustiť, aby ste na konci zistili čosi viac o duševnom svete vlastného JA ako v jej slovenskej, tak isto i v anglickej tvorbe

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness