Select Page

O silných ženách

O silných ženách

Psychologička Lilia Ahremchik – silná, nezávislá, sebestačná žena, ktorá desí mužov. Sama vie, že niektorí muži sú veľmi citliví na pojem „silná žena“.  Tvrdí, že muži často porovnávajú slovo „silná“ so slovom „nezávislá“ a „sebestačná“ a je skutočne otravné. Psychologička si myslí, že je za tým strach z toho, že nie sú ľúbení kvôli definíciám týchto slov – čo pre nich značí ženu, ktorá nepotrebuje muža. Lenže tak to vôbec nie je. A teda sama vysvetľuje, ako to všetko je.

Silná žena

To je žena, ktorá má „vnútorné jadro“ alebo inak povedané silný charakter. Nie diabolský a brutálny, ale hlavne solídny. Je to ženská, ktorá má svoje zásady, presvedčenia a vôľu usmerňovať, a ktorá ti umožní jednať s každou nepriazňou života.

Slovo silný môže byť rovnako prisudzované k mužom, avšak nemusí znamenať  fyzickú silu. Silný muž je ten, ktorý vstane, ak sa potkne alebo spadne. Vždy sa zdvihne. Nezáleží na tom, čo sa deje. V tomto zmysle by pri mužovi mala stáť silná žena.

Silná žena ťa neopustí pre nedostatok peňazí, alebo ak stratíš svoju prácu. Ona ti vychová rodinu, bez ohľadu na to, či si preč 6 mesiacov kvôli misii alebo si neustále po ruke.

Nezávislá žena

Toto je najviac zraniteľná fráza pre mužov. A prečo? Pretože väčšinu z nich nevie zniesť nezávislosť žien od mužov. Alebo to možno vnímajú len ako slovo.  Nezávislá žena pre mužov je pridaný bonus. Je to bez prosíkania na dlážke. Nebude vešať hlavu a lepiť sa na tvoje nohy prosiac: „Tak ma tam zober so sebou..“ Ona bude mať viac možností.

Nebude prosíkať o peniaze, pretože peniaze budú len tvoje. Dáš jej dar iba vtedy, keď ju chceš potešiť. Ona sa ti nepredá za všedné darčeky. Môžeš si byť istý, že je s tebou, pretože ťa miluje a nie preto, že potrebuje apartmán, byť v médiach, dom či byt, prácu alebo niečo iné.

Sebestačná žena

Znova synonymum k slovu „nezávislá.“ A to nie je to isté. A psychicky zrelý človek  by mal byť sebestačný. To neznamená byť nepotrebný v spoločnosti.

Človek, ktorý si uvedomuje mnoho komplexov (ak nie všetky). Osoba, ktorá pozná svoj charakter a vie hrať, respektíve meniť masky, ľahko a jednoducho alebo vedome žiť bez  nich. Je to osoba, ktorá nepotrebuje byť šťastná pri druhej osobe.

Sebestačná žena, rovnako ako sebestačný muž dobrovoľne vstúpia do vzťahu. Spoločne sa usilujú zažiť lásku, odkryť oddanosť, dávanie a branie. Sebestačná žena nespadne do zamilované vzťahu, obťažovaním jej hysterického muža, obrazom Matky Terezy a vykresľovaním Krista na kríž. V sebestačnej žene tieto potreby nebudú.

Preto, ak si znova vyberieš, vyberaj múdro.  Potom vám spoločne bude len lepšie, nikoho nebudete zachraňovať, liečiť, chytať, žalovať. Iba medzi sebestačnými ľuďmi je dostupná LÁSKA.

Lily Ahremchik

(kouč, psychológ)

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness