Select Page

Piloxing: Spojenie boxu, pilatesu a tanca

Piloxing: Spojenie boxu, pilatesu a tanca

Piloxing je cvičenie, ktoré kombinuje v sebe tri prvky, ktorými sú box, pilates a tanec . Už sa len doplní rytmickou hudbou a môže sa začať. Toto skupinové cvičenie je určené najmä pre ženy, avšak môžu ho cvičiť i páni.

Pred niekoľkými rokmi ho vytvorila Švédka Viveca Jensen. Od vymyslenia popularita piloxingu čoraz viac stúpa a veru si našla priaznivcov už aj u nás na Slovensku.

Čo je vlastne Piloxing?

Je to skupinové aeróbne cvičenie, s ktorým spálite neuveriteľných 800 kalórií za jednu hodinu. Kým box vám zlepšuje výkonnosť a silu, pilates vás zoštíhľuje a spevňuje vaše telo a tanec dodáva celému cvičeniu eleganciu. Tancuje sa na hudbu a ani si neuvedomujete, že spaľujete kalórie, pretože sa popritom aj zabávate.

Účinky na telo

  • spaľuje množstvo tuku, v čo najkratší čas
  • posilňuje telo a buduje svalovú hmotu
  • buduje pevné a ploché bruško
  • spôsobuje uvoľňovanie endorfínov (hormónov šťastia)
  • má skutočne pozitívne účinky na kardiovaskulárny systém
  • zlepšuje kondíciu
  • znižuje stres

Za tieto úžasné účinky vďačíme hlavne striedaniu pomalých častí s rýchlymi a intenzívnymi. Je to niečo podobné, ako keď cvičíme HIIT tréning, avšak tu sa spaľuje oveľa viac tukov práve kvôli častejším striedaniam intervalov.

Pre koho je určený?

V prvom rade pre ženy, ktoré chcú schudnúť a následne si vybudovať svalovú hmotu. Môže si ho však zacvičiť úplne každý, kto túži po zábavnom cvičení, budovaní svojej postavy a zlepšení kondície.

Benefit z cvičenia

Pre každú ženu je dôležité jej vlastné zdravie. V tomto prípade však nejde iba o to fyzické. Veľa žien trpí nedostatkom sebavedomia. Piloxnig pomáha aj pri tejto stránke, keďže s ním nielenže budete vyzerať lepšie, ale takisto sa budete cítiť oveľa lepšie – zvýši vaše sebavedomie, eleganciu, výkonnosť a celkovo zmení vaše zmýšľanie k lepšiemu.

Kde je možné cvičiť?

Môžete si ho zacvičiť vo viacerých mestách na Slovensku a takisto v pohodlí domova prostredníctvom Youtube alebo pomocou  DVD. Prvé hodiny sa však odporúčajú prebrať s odborníkom.

 

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness