Select Page

Potraviny, ktoré vás uberajú o energiu

Potraviny, ktoré vás uberajú o energiu

Všetci dobre poznáme prípady, keď sa cítime unavení. Dokonca ste mali aj dostatok spánku a aj napriek tomu ste stále unavení. Čím to je? Možno nebudete veriť, ale je to práve kvôli určitým stravovacím návykom. Skúste vyradiť alebo aspoň obmedziť tieto potraviny, ktoré vás uberajú o energiu.

Sladké raňajky

Raňajky sa pokladajú za najdôležitejšie jedlo dňa. To je skutočnosť, avšak je potrebné znížiť cukry, ktoré výdatné raňajky obsahujú. Kde sa väčšinou cukry nachádzajú? Tak napríklad aj v pečive. A viete si predstaviť raňajky bez pečiva, bez muffinov, šišiek či báboviek? Asi ani nevieme, pravda?! Lenže práve takéto pečivo nám berie veľkú časť našej energie. Taktiež by sme mali obmedziť všetky sladké cereálie.

Tučné jedlá

Kto by si pomyslel, že tučné jedlá ako hamburger či hranolky dokážu až tak ubrať energiu? Je síce pravda, že z týchto jedál nám skôr stúpa ručička na váhe. Mastné a vyprážané jedlá naše telo trávi oveľa dlhšie ako iné jedlá. V niektorých prípadoch je to až 8 hodín. Aby toho nebolo málo, tak práve tučné jedlá ovplyvňujú našu krátkodobú pamäť a svaly. Takže skúste obmedziť tak obľúbené hamburgery s hranolkami.

Energetické nápoje

Prečo sa to teda volá energetický nápoj, keď nám po skonzumovaní energia ubudne? Tieto nápoje zvýšia hladinu cukru a kofeínu v krvi, avšak len na určitý čas. Potom sa hladina cukru vráti naspäť, ba dokonca ešte nižšie ako bola predtým. A tým pádom to spôsobuje vyčerpanosť.

Červené víno

Pochúťka na večer, ktorú mnohí z nás nedokážu odmietnuť. Je pravda, že potom sa nám tak dobre spí. Alkohol je hlavný tlmič energie a červené víno je na prvom mieste tlmenia. Červené víno obsahuje melatonín, ktorému sa darí hlavne za tmy, čiže keď spíme. Raz za čas pohár červeného vínka neuškodí, dokonca pomôže. Avšak dbajte na to, nech sa nestane vaším každodenným večerným nápojom.

O autorovi

KarinV

Som študentka, ktorá sa venuje písaniu článkov už nejakú dobu. Medzi moje obľúbené témy patrí krása, móda a zdravie :)

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness