Select Page

Prečo čítať knihy?

Prečo čítať knihy?

Jana Eyrová.. Tú sme snáď milovali všetky. Kniha, ktorá v človeku čosi zanechala. Premýšľali ste niekedy nad tým, ako nám prospieva čítanie kníh? Ja áno. A našla som mnoho pozitív:

1. Keď veľa čítate, stávate sa empatickejším človekom. Viac rozumiete ľuďom okolo seba, dokážete sa do nich vcítiť a lepšie aj reagovať.

2. Vaša gramatika sa zlepší. A TO NAOZAJ ZLEPŠÍ. Nemusíte vtláčať do hlavy gramatické zákonitosti, stačí čítať. Mozog podvedome všetko ukladá. Prečítate si tak dobrú knihu a ešte sa aj zlepšíte v gramatike.

3. Čítanie kníh zvyšuje aj vašu inteligenciu. Budete tiež vedieť rýchlejšie reagovať.

4. Pre mňa najlepším pozitívom je práve to, že sa vám zväčší slovná zásoba. Koľkokrát sa vám stane, že chcete niečo kvetnaté povedať, ale slová sa vám derú na jazyk ako v lete na saniach? Ak sa vám to stalo, hor sa po nejakú skvelú knihu!

5. Predstavivosť! To je to, čomu tiež učia knihy. Predstavivosť ide ruka v ruke s kreativitou a tá je dnes vo všetkých oblastiach žiadaná.

6. Prísun informácií a všeobecný prehľad. V knihách natrafíte na informácie všakovakého druhu. A nikdy neviete, kedy sa vám niektorá z nich zíde. A ak obľubujete náučnú literatúru, o to lepšie. V debatách sa iste nestratíte.

7. Pre ich múdrosť, krásu, jedinečnosť a voňavé stránky. Či ste knihomoli alebo nie, siahnite po knihe a trochu si odskočte do iného sveta. Mnohé knihy sú príjemným prekvapením a človek od nich odchádza ako z perfektného pokecu s kamoškou.

O autorovi

Jana Kovková

Dívam sa tam, kam veľa ľudí nedovidí. Zvedavo, dychtivo objavujem nepoznané, vtláčam do textov originálnosť pohľadu. Nie som Dickens, Tolstoj alebo Rowlingová, ale som Kovková.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness