Select Page

Prečo je cestovanie single návykové?

Prečo je cestovanie single návykové?

Cestovanie o samote môže vyznieť na prvý pohľad ako riadne stresujúci zážitok. Je možné, že po prvýkrát v živote sa musíte spoliehať iba na seba. Máte len malé skúsenosti, možno žiadne a nemáte nikoho, kto by sa vám postaral o tašku,keď idete použiť na letisku toaletu. Alebo ste sa práve stratili a musíte niekde prespať, pretože ste váš hotel nenašli? Pre niekoho sú to naozaj stresujúce zážitky.

Tak prečo je potom cestovanie single tak návykové? Celkom jednoducho, ide o niečo absolútne neprekonateľné, je to o dobývaní a riešení výziev na vlastnú päsť.

Máte možnosť výberu, nech sa už jedná o čokoľvek, či už je to tričko, ktoré si ráno oblečiete až po vlastné dobrodružstvo s vlastnými plánmi a pravidlami. Len vy ste zodpovedný za všetko, čo sa deje a bude diať. Jedným slovom sloboda. A to potvrdia všetci cestovatelia, že pravý význam cestovania je sloboda.

Objavíte samého seba

Keď cestujete sami, nikto nevie a dokonca sa o vás ani nikto nestará. Nepýta sa vás hlúpe otázky typu: „Kde pracuješ? Máš partnera?“Môžete sa stať čímkoľvek chcete, či už potápačom, dobrodruhom alebo fotografom. Jednoducho si len vyberiete!

Zistíte o sebe mnoho veci, ktoré ste doteraz nemali priestor objaviť vo svojom “nabitom“ živote. Sloboda objavovať a rásť bez akéhokoľvek zásahu ľudí je najlepším možným spôsobom.

Naučíte sa žiť v prítomnom okamihu

Nachádzate sa v cudzej krajine a ešte k tomu na vlastnú päsť a viete, že máte naozaj málo tých vzácnych okamihov, aby ste ju spoznali, okúsili jej kultúru a zvyky. Možno sa tam už nikdy viac nevrátite. Zostanú vám len vaše spomienky, príbehy a udalosti, ktoré ste tam zažili.

Bez partnera, bez nezmyselného chatovania na internete, ste tu len vy a krajina nepoznaná. Užívate si každý jeden okamih. Cestovať sám vám dáva priestor skutočne oceniť každý jeden prítomný moment.

Naučíte sa rozhodovať

Vy ste režisér, producent a herec filmu vášho života v jednom. Pri cestovaní taktiež pochopíte pravý zmysel bytia a plnú zodpovednosť za seba. Pretože máte na starosti každé jedno rozhodnutie, ktoré za vás nikto nebude riešiť a nie je nič lepšie, ako zistenie čoho ste schopný.

Opustíte komfortnú zónu

Cestovať sám je vždy skvelá skúsenosť, pretože rozbíja koncipované predstavy o svete na každom  kroku, ktorý spravíte do neznáma. Nové dvere sa otvárajú na každej zastávke a to spôsobom, ktorý nie je vždy vidno, pretože ste zaneprázdnený svojimi spolucestujúcimi.

Tým pádom budete mať väčší sklon hovoriť s cudzími  ľuďmi a uvedomíte si, že viac ľudí sa bude i k vám prihovárať. Budete môcť skúšať veci, ktoré vás inokedy ani len nenapadli a vaša komfortná zóna bude čoskoro minulosťou.

Zistíte, čo je v živote dôležité

Cestovať sám znamená, že môžete zabudnúť aký je dnes deň, dokonca aj na to, koľko je hodín a čo hovoria na vás ostatní. Môžete sa tešiť na jednoduché potešenia, vychutnávať si exotické jedlá tak dlho ako len chcete a nechať svoju myseľ voľne bežať smerom k ďalšiemu cieľu. Krásne to povedal Freya Stark:

Ak sa chcete prebudiť celkom sám v cudzom meste, je to jeden z najpríjemnejších pocitov na svete.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness