Select Page

Prečo šťastné páry nerozoberajú svoj vzťah na sociálnych sieťach?

Prečo šťastné páry nerozoberajú svoj vzťah na sociálnych sieťach?

Žijeme v dobe, kedy pre niektorých ľudí má oveľa väčší význam ich status na internete ako to, čo sa deje v reálnom živote. Hodnotíme ľudí podľa toho, aké majú fotky a statusy na facebooku. Často sa však vo svojich hodnoteniach mýlime. Tak prečo to neustále robíme? Možno len hľadáme pozornosť..

Poznáte to, nahnevala vás polovička a už hodíte nejaký ten status na facebook. A myslíte, že také chovanie vám umožní upevniť váš vzťah? Prečo by mal niekto vedieť o vašich problémoch či radostiach? Uškodíte tým len sami sebe.

Šťastné páry nerozoberajú svoj vzťah na sociálnych sieťach. Pýtate sa prečo? Dôvody sú jednoduché:

AK SÚ ĽUDIA VO VZŤAHU ŠŤASTNÍ, ŽIJÚ TU A TERAZ

Ak sa človeku darí v živote a ak je vo vzťahu šťastný nepotrebuje o tom písať a ukazovať to ostatným. Neznamená to, že sa nefotia alebo že si nekontrolujú svoje upozornenia na profile, no ich život ich napĺňa natoľko, že sa takýmito vecami nenechajú ovplyvniť.

PÁR, KTORÝ ROZOBERÁ SVOJE PROBLÉMY PRED OSTATNÝMI Z TOHO NIČ NEZÍSKA

Rozoberanie svojich problémov pred očami všetkých na sociálnej sieti vás posunie len ďalej od riešenia problémov. Len vám to ešte viac zhorší váš vzťah.

SKUTOČNÉ ŠŤASTIE PRICHÁDZA VTEDY, KEĎ STE ŠŤASTNÍ VO VZŤAHU S NIEKÝM, KOHO MILUJETE

Zo zdieľania svojho šťastia na Facebooku nič nezískate. Šťastie nájdete keď ste s niekým spolu a nie keď zdieľate, že ste spolu. Ľudia, ktorí toto vedia sa nezaoberajú posielaním príspevkov tohto typu.

NIKTO NEMUSÍ NIČ NIKOMU DOKAZOVAŤ

Ľudia, ktorí sú vo vzťahu skutočne šťastní nepoužívajú svojho partnera na to, aby ukázali ostatným ako skutočne šťastní sú. Sú spolu, pretože chcú a je im jedno či im na profile svieti „vo vzťahu“ alebo nie.

Výskumníci zistili, že ľudia, ktorí nepoužívajú sociálne médiá sú oveľa šťastnejší ako tí, ktorí ich používajú, pretože nepotrebujú sa tam porovnávať s ostatnými svojimi kolegami a priateľmi – teda so všetkými, ktorí sa im zdajú šťastnejší ako oni sami.

Často zabúdame, že to, na čom naozaj záleží je náš skutočný život, vzťah, skúsenosti a pocity, a nie hľadanie popularity na internete.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness