Select Page

Psychika verzus zdravie

Psychika verzus zdravie

Už dlho je známe, že na naše zdravie veľmi vplýva aj to, ako premýšľame, či sa veľa trápime, jednoducho: ako sme psychicky nastavení. Niekedy stačí, že sa čosi nepodarí a zrazu sa cítime vo svojom tele omnoho nekomfortnejšie, akoby na nás liezla nejaká choroba. Príkladov môže byť viac. Mnohí nervózni ľudia majú problémy so žalúdkom. Ľudia, ktorí sa často trápia nad maličkosťami, zle spávajú a to nevyhnutne so sebou prináša zdravotné komplikácie.

Čo sme ochotní urobiť preto, aby naše telo kvôli psychike netrpelo?

Odpoveď znie, každý by mal čosi skúsiť podľa svojich možností. Nemusíte byť hneď bežci a bežkyne. Často na upokojenie stačí krátka pomalá prechádzka, kedy necháme svoje myšlienky len tak sa potulovať. Hlavne senzitívnejší ľudia by mali venovať viac času aj svojej mysli.

 JE TO AKO SO SKRIŇOU. AK SA DO NEJ HÁDŽU VECI, ŠPINAVÉ PONOŽKY, TAK EŠTE CHVÍĽA, A V SKRINI VZNIKNE NOVÝ ŽIVOT. TAK JE TO AJ S NAŠOU MYSĽOU. POTREBUJEME SI V NEJ RAZ ZA ČAS UPRATAŤ, NAZRIEŤ DO NEJ, ČO SA V NEJ SKRÝVA.

Ak aj máte pocit, že sa cítite vo forme, nikdy nie je na škodu trochu sa povenovať aj svojmu vnútru. Dnes je všade plno motivačných citátov. Je to preto, lebo ľudia často trpia vyhorením, nudou, depresiami. A všetko sa to premieta aj do nášho fyzického zdravia. Netreba robiť veľa. Často stačí, ak popri celodennej práci si človek nájde aspoň 30 minút na naozajstný relax.

Je mnoho spôsobov, ako relaxovať a všetci máme nejaké tie overené tipy. Niekto si rád číta, kreslí, spieva, bicykluje, iste aj vy máte činnosť, ktorá vám príjemne prospieva. Preto jej raz za čas dajte priestor a vaše zdravie sa vám iste neskôr poďakuje.

Ak máte nejaké skvelé overené tipy, šup s nimi do komentárov, nech si s relaxom trochu pomôžeme 🙂 

O autorovi

Jana Kovková

Dívam sa tam, kam veľa ľudí nedovidí. Zvedavo, dychtivo objavujem nepoznané, vtláčam do textov originálnosť pohľadu. Nie som Dickens, Tolstoj alebo Rowlingová, ale som Kovková.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness