Select Page

Stres a nervozita? Urobte si bylinkový kúpeľ

Stres a nervozita? Urobte si bylinkový kúpeľ

Určite ste mali neraz „deň blbec“, kedy ste boli príliš nervózni, nevrlí či v strese. Každý máme svoje riešenia na takéto dni. My vám však dnes odporučíme jedno, ktoré vás upokojí, zrelaxuje myseľ i telo a v dobrom ovplyvní aj vaše zdravie. Reč je o bylinkovom kúpeli. Bylinky už odpradávna liečili mnohé choroby a neduhy. Je čas sa k nim vrátiť:

Kúpeľ z materinej dúšky

Takýto kúpeľ je perfektným riešením pre všetkých, ktorí sú po celom dni vystresovaní a vyčerpaní. Ak vás trápia bezsenné noci a neustále prehadzovanie sa v posteli, pred spaním si urobte kúpeľ z materinej dúšky. Obnoví vaše sily, má dokonalé regeneračné účinky.

Levanduľové potešenie

Levanduľa v súčasnosti patrí k veľmi obľúbeným rastlinkám. Niet sa čo čudovať. Odplavuje stres, príjemne vás uvoľní, rozvonia domov i šatník. Levanduľa obsahuje rôzne éterické zložky a zlepšuje stav vašej pokožky. Vôňa i jej účinky z nej robia veľké kúpeľňové pokušenie.

Šalviový kúpeľ

Viete, že už v antike bola veľmi často využívaná? Má totiž výborné liečivé schopnosti. Zmierni zápal, lepšie sa s ňou hoja rany. Šalvia je pomerne aromatická, čo sa týka jej vône. Mnohým vonia, no nájdu sa aj takí, ktorým nie. Ak patríte k tým, ktorí jej vôňu milujú, neváhajte a skúste šalviový kúpeľ.

Bylinky vo vani

Romantické ruže

Lupene ruží, to je snáď to najväčšie klišé i klasika. Má to však svoj dôvod. Ruža priaznivo vplýva na krásu, pomáha obnovovať bunky, vaša pleť bude vláčnejšia a dokonca vraj s ňou budete starnúť o čosi pomalšie. Jedná sa najmä o známu damascénsku ružu. Urobte si teda občas aj vy voňavý a romantický kúpeľ – pokojne aj s fľašou šampanského.

Medovkový kúpeľ

Ak vás často trápia úzkosti, nemusíte iba piť medovkový čaj. Účinky medovky si môžete vychutnať aj v podobe medovkového kúpeľa. Ideálne ak ste prechladnutí, uzimení, či s hlavou plnou starostí. Medovka je dobrým pomocníkom aj pre tých, ktorých trápi nespavosť.

Dúfame, že naše tipy vyskúšate a že vám prinesú veľa príjemných a upokojujúcich chvíľ. Zastavte sa na chvíľu a zrelaxujte sa. Svet tak potom budete vidieť v príjemnejších farbách.

O autorovi

Jana Kovková

Dívam sa tam, kam veľa ľudí nedovidí. Zvedavo, dychtivo objavujem nepoznané, vtláčam do textov originálnosť pohľadu. Nie som Dickens, Tolstoj alebo Rowlingová, ale som Kovková.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness