Select Page

Títo ľudia vás inšpirujú k tomu, aby ste sa nikdy nevzdali

Títo ľudia vás inšpirujú k tomu, aby ste sa nikdy nevzdali

Nikdy sa nevzdávaj! Toto je pravdepodobne najviac používaná fráza, akú ste kedy počuli. Určite existuje dôvod, prečo sú takéto frázy klišé, no nikdy neviete, kedy sa šťastie doslova váľa za ďalším rohom.

Poznáte to, ľahko sa hovorí, no oveľa ťažšie sa koná. A práve preto sme zozbierali životné príbehy niekoľkých známych osobností. Všetky mená v článku sú dnes známe, no ich cesta nebola ľahká. Niektorí žili v aute, iní mali problémy v rodine a takmer všetci prežívali neúspech za neúspechom, či už v práci alebo doma.

J. K. Rowling

J. K. Rowling sa rozviedla, súdila a v roku 1994 takmer nedokázala nakŕmiť svoje dieťa. To bolo len tri roky predtým, ako jej prvá kniha Harry Potter a Kameň mudrcov uzrela svetlo sveta. Keď bola v tom čase nakupovať, bola taká chudobná, že si nemohla dovoliť ani len počítač. Musela každú kópiu tohto 90 000 slovného románu preťukať ručne na stroji a poslať vydavateľom. Tieto kópie boli mnohokrát odmietnuté, až napokon Bloomsbury dal tejto publikácii šancu, avšak až potom, ako sa do nej zamilovala osemročná dcéra jedného zo zamestnancov.

Stephen King

King bol vo svojich začiatkoch na mizine a bojoval. So svojou ženou žil v prívese – taktiež spisovateľka – a obaja mali viacero zamestnaní, aby podporili svoju rodinu a navyše stíhali aj svoje písanie. Boli nesmierne chudobní, na svadbu si požičali šaty a boli odstrihnutí od telefónu, pretože bol veľmi drahý. King dostal toľko negatívnych listov, až ich začal zbierať. V jeho knihe On writing píše:

„Mal som 14 rokov… Klinec v mojej stene už nevládal udržať všetky listy s odmietnutiami. Preto som klinec nahradil klinom a pokračoval v písaní.“

Bol celkom 60-krát odmietnutý, kým publikoval svoju prvú poviedku „Sklenená podlaha“ za 35 dolárov. Aj jeho doposiaľ najpredávanejšia kniha Carrie nebola ihneď prijatá na prvý pokus. Po desiatkach odmietnutí ju predal vydavateľstvu Doubleday Publishing za naozaj nízku sumu a dohoda bola na vydanie celkovo 13-tisíc kópii. Čoskoro sa táto suma vyšplhala na hodnotu 400-tisíc dolárov a z toho 200-tisíc išlo Stephanovi Kingovi. Úspech bol konečne dosiahnutý.

Jim Carrey

Keď mal Carrey len 14 rokov, jeho otec prišiel o prácu a jeho rodina prežívala naozaj ťažké časy. Presťahovali sa do Volkswagen dodávky, ktorá bola zaparkovaná na trávniku u ich príbuzného a mladý ctižiadostivý komik bol tak oddaný svojmu remeslu, že poslal svoj životopis do šou Carroll Burnettovej.

Dokonca už ako 10 ročný začal denne popri škole pracovať osem hodín v továrni, aby rodine pomohol s peniazmi. Vo veku 15 rokov predviedol svoje vystúpenie prvýkrát pred publikom – v oblečení, ktoré mu vyrobila jeho mama – ohúril publikum, no neprebil sa ďalej. O rok neskôr, vo veku 16 rokov opustil školu a úplne sa sústredil na komédiu.

Čoskoro sa presťahoval do LA, kde parkoval na Mullholand Drive každý večer a predstavoval si svoj úspech. V jeden takýto večer si sám pre seba napísal šek na 10 miliónov dolárov za „Poskytovanie služieb,“ ktorý bol datovaný na deň Vďakyvzdania v roku 1995. Deň predtým dostal svoju výplatu za film Blbý a blbší. Tento šek, ktorý po celý čas nosil v peňaženke vložil do rakvy svojho otca.

Oprah Winfrey

Oprah Winfrey je riešená celosvetovo pre svoju váhu, farbu pleti, taktiež sa vyskytujú dotieravé otázky ohľadom jej sexuality a to je len začiatok, no nikdy nedovolila, aby jej tieto problémy zasahovali do jej cesty za úspechom. Keď sa obzrieme na jej detstvo, vidíme jej úspechy ešte v lepšom svetle.

Keď vyrastala, bola obeťou sexuálneho obťažovania a bola opakovane obťažovaná svojim bratrancom, strýkom a rodinným priateľom. Neskôr otehotnela a vo veku 14 rokov porodila dieťa, ktoré po dvoch týždňoch zomrelo. No Oprah to neotriaslo, pokračovala v štúdiu na strednej škole ako každý zodpovedný študent, získala plné štipendium na vysokej škole a pracovala na svojom úspechu. Vypracovala sa z lokálnej televízie až do celoštátnej.

Sarah Jessica Parker

Sarah sa narodila v chudobnom meste, v ktorom sa ťažilo uhlie, v Ohiu. Bola najmladšia zo 4 detí. Jej rodičia sa rozviedli, keď mala 2 roky a matka sa krátko potom zase vydala a mala ďalšie 4 deti. Jej nevlastný otec bol vodičom kamiónu, preto bol často na cestách  a Sarah začala v mladom veku spievať a tancovať, aby matke pomohla uživiť desať člennú rodinu.

Aj počas ťažkých časov, keď rodina poberala sociálne dávky, i tak jej matka naplno podporovala lásku k umeniu. Rodina sa presťahovala do Cincinnati, v Ohiu, kde sa Sarah zapísala na balet, hudbu a na divadlo. Keď mala 11 rokov, jej rodina šla na výlet do New Yorku, takže sa mohla zúčastniť konkurzu na hru na Broadwayi. Výlet bol úspechom – ona, aj jej brat dostali rolu – a jej rodina sa teda presťahovali do New Yorku. Sarah pokračovala v získavaní rolí, až napokon dostala šancu hrať vo filme Sex v meste.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness