Select Page

Toto sa môžete naučiť z výchovy silnej matky

Toto sa môžete naučiť z výchovy silnej matky

Silné puto medzi dieťaťom a matkou vzniká už v tehotenstve. Avšak každá matka inak vychováva svoje deti, či už podľa svojho presvedčenia alebo uváženia. Ale všetky majú niečo spoločné a to je to, že vychovávajú svoje deti s bezpodmienečnou láskou. A dokonca každá jedna z nich vás niečo naučí. A čo sa môžete naučiť z výchovy silnej matky?

Cení si svoju nezávislosť

Silná matka nepotrebuje muža ani nikoho iného, aby sa cítila bezpečne a zabezpečene. Vie, že dokáže žiť plnohodnotný a šťastný život aj bez toho, aby sa sa oňho s niekým musela deliť. Naučí sa, že môže postaviť dom, vychovať deti, variť, robiť domáce práce a to všetko aj popri svojej práci. Dá sa povedať, že sa naučí, ako byť super žena. Cenní si, pretože to dokázala sama.

Vie, ako mať rada samú seba

Vie, ako sa zdržať vecí, ktoré nie sú pre vás, ako pokračovať, aj keď je celý svet proti vám a ako veriť samej sebe, aj keď to vyzerá, že celý svet ju chce vidieť na kolenách. Vie, že zlé známky, rozchody a neúspechy to nie ste vy. Dokáže sa s týmito vecami vysporiadať a naozaj pevne si vie stáť za svojim cieľom.

Pozná zmysel nesebeckej čistej lásky

Spomeňte si, ako vaša mama obetovala svoj čas, zdravie a mladosť pre vás a vašich súrodencov. A pýtam sa vás, počuli ste ju niekedy sťažovať sa, koľko si pri vás vytrpela alebo koľko toho pre vás robí? Vždy ste ju videli s úsmevom na tvári a dávala vám zo seba stále viac a viac. Naučila vás, ako vyzerá nesebecká a čistá láska a vy viete, že takúto lásku už nikdy nenájdete. Iba ak u svojich deťoch.

Vie, že môže byť silná aj nežná

Silné matky sú zvyčajne veľmi citlivé, len to vedia lepšie skrývať, no predsa ste ich určite videli ako potichu plačú nad tým, že vám niečo nevyšlo, taktiež ste určite zažili, ako zostali hore celú noc, len aby sa o vás postarali počas vašej choroby alebo ako celé noci nespali, pretože vás niečo trápilo. To, ako vás objíma, keď máte ťažké obdobie ukazuje bezkonkurenčný súcit a nehu.

Vie, že byť ženou nie je ľahké

Vie, že jej názor bude menejcenný alebo spochybnený. Vie, že ju ľudia ako ženu neberú až tak vážne, no tiež vie, že sa môže postaviť pred davy ľudí a jej názory budú akceptované. Vie, že čo vás nezabije, to vás posilní.

Pozná hodnotu trpezlivosti a dôvery

Vie, že Boh dáva na vás pozor a že má pod kontrolou aj vaše starosti a že všetko sa napokon dobre skončí. Búrky prehrmia a zajtra bude nový deň. Život a jeho udalosti, úspech a problémy berie s trpezlivosťou. Vie, že trpezlivosť je jej silou.

Nikdy sa nepozerá späť

Nemyslí na všetky tie otázky „čo ak“ a „mohlo by byť“. Nepozerá sa za seba a nečuduje sa, prečo sa život otočil hore nohami. Pozerá sa pred seba a nechá minulosť minulosťou. Vie, že všetko čo sa jej stalo ju posunulo tam, kde mala byť, aj keď tam byť nechcela.

Všetko, čo sa nám deje v živote má nejaký význam.

Vie, ako byť šťastná

Vie nájsť pozitívnu stránku vecí aj v ťažkostiach. Stále je šťastná, aj keď váhu sveta nesie na svojich pleciach. Moja mama ma naučila, že stále je dôvod na úsmev, možno to chce len iný uhoľ pohľadu.

Vie, že o láske vie toho viac ako vy

Aj keď ste o generáciu mladší, aj keď nemá rada vašu voľbu partnerov, aj keď vám niekoho neschvaľuje, radšej ju počúvnete. Vie o čom hovorí, ba čo viac, nechce vás vidieť sklamaných v láske. Nerada to hovorím, no mama mala vždy pravdu.

Boli ste vychovaní matkami, ktoré vám ukázali, ako sa starať o rodinu, ukázali vám, že tvrdá práca sa oplatí, ukázali vám, že dokážete niekoho bezpodmienečne milovať. Ukázali vám, ako niekoho chrániť, milovať, ako byť láskavým, súcitným, silným a prispôsobivým. Viedli vás, a či si to uvedomujete alebo nie, kráčate v ich stopách krok za krokom. Buďte za to vďační!

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness