Select Page

ZACHRÁŇME SVET!

ZACHRÁŇME SVET!

Uvažujete niekedy, či teraz skutočne žijete životom, ktorý ste si v detstve vysnívali? Uvedomujete si, že doba, ktorú odsudzujete a ktorú chcete zabiť, je práve dobou, ktorú ste tak dychtivo čakali, a ktorá sa vám vtedy zdala taká vzácna?

Prečo zabíjate svet, v ktorom ste vyrastali? Možno viacerí z nás povedia:

Ja tento svet nezabíjam, veď nie som vrah!

Ale mýlia sa. Možno existuje malá hŕstka ľudí, ktorá sa naozaj nepričiňuje na zabíjaní Zeme. A mnohí to robia iba z nevedomosti.Ale prečo to píšem?

Len sa pozrite okolo seba. Pozrite sa na svet, v ktorom žijete a povedzte s pokojným svedomím, že tento svet nie je nakazený, že sa ľudia nepričiňujú svojím konaním na jeho smrti. No vy mlčíte, pretože viete, že na svete vládne nepokoj, že sú na svete mnohé vojny pre úbohé maličkosti, ktoré by sa dali vyriešiť aj inak než zabíjaním.

A keď to nie sú nezmyselné vojny, je tu zabíjanie nevinných zvierat, ktoré sú zavraždené pre ich drahý kožuch či kožu. Pomaly už nebudú pomáhať ani spolky, organizácie a plagáty na propagovanie záchrany zvierat. A pritom sa čudujeme, že zvieratá vymierajú..

Ozónová diera je čoraz väčšia kvôli rôznym výfukom z áut a tovární. Pomaly ju budeme môcť vidieť i voľným okom. I mnohé rieky sú znečistené rôznymi chemikáliami. O pár rokov sa možno deti v školách budú učiť o rybách ako o zvieratách patriacich minulosti.

Smeti, ktoré zanechávame idúc po meste či dedine, po prírode, nielenže nevyzerajú esteticky, ale aj tieto drobnosti prispievajú k znečisťovaniu a tým k vyhynutiu existencie.

Sme ľudia? Tvor, ktorý stojí na najvyššej úrovni existencie? Tí, ktorí by mali byť príkladom? Nie. Niekedy si myslím, že nie sme. Niekedy sa správame ako zvieratá, zabíjame sa navzájom a ničíme svet, v ktorom žijeme.

A prečo? Odpoveď pozná každý sám a pre každého je iná. No ja si myslím, že je to preto, lebo si myslíme, že sme pánmi prírody, zvierat, že sme pánmi Zeme, pretože sme ľudia. Ale mýlime sa, pretože príroda, ona je tá, ktorá panuje nad nami. Lebo, keď zničíme ju, i ona zničí nás. Tak zachráňme svet, v ktorom žijeme!

O autorovi

Lily Wonderland

Píše poéziu a prózu, v ktorej sa ľudský a rozprávkový svet prelína a pôsobivou silou napráva chyby alebo odkrýva ľudskú podlosť a vyzdvihuje statočnosť. Jej knižky vás nadchnú fantáziou, intrigami, smútkom, humorom a zanesú vás na miesta, ktoré nebudete chcieť opustiť, aby ste na konci zistili čosi viac o duševnom svete vlastného JA ako v jej slovenskej, tak isto i v anglickej tvorbe

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness