Select Page

Zdravé sebavedomie a móda

Zdravé sebavedomie a móda

Niektoré ženy majú už asi vrodený cit správne zladiť pekné kúsky, niektorým to zasa až tak neladí. Často by sme si najradšej prečítali v bodoch to, čo potrebujeme, aby sme sa vedeli pekne a vkusne či štýlovo obliecť. Aj dobre mienené rady sú však niekedy zbytočné. Potrebujeme totiž najprv získať jednu veľmi cennú vlastnosť,
bez ktorej sa v móde aj napriek radám nepohneme – sebavedomie.

Práve sebavedomie totiž často môže za to, že si jeho nedostatok kompenzujeme a výsledný efekt outfitu je potom veľmi nepríjemný, akoby kričal: „potrebujem zaujať, všimnite si ma…“. Nežite preto iba módou na úkor svojho vnútra. Snažte sa o vyjadrenie seba, avšak tak, aby ste nepôsobili lacno alebo ako chodiaci trblietavý výklad. Móda nie je len o správnom skombinovaní šiat, ale je aj o vkuse, estetickom cítení, zdravom sebavedomí, hravosti, je o kreativite a osobnej originalite. Ako sa teda dostať na štartovaciu čiaru novej a zdravo sebavedomej osoby, ktorá prostredníctvom módy šantí?

1. Každý človek má svoje dobré i zlé vlastnosti. Je to proste tak. To, že nie ste dokonalí, vás nemá pripraviť o sebavedomie. Jednoducho to treba prijať ako fakt a sústrediť sa na svoje napredovanie. Zostávať v ľutujúcom sa a zakomplexovanom postoji je čistá stagnácia. A prejaví sa to v každej oblasti života, aj v tej našej – teda v móde. Žena, ktorá sa nemá rada, môže čítať tisíc rád, môže sa obliekať akokoľvek štýlovo, vyžarovať z nej aj tak bude neistota a nevyrovnanosť.

2. Veľa žien sa často sťažuje: ja nie som v ničom talentovaná, ja mám veľké stehná, odstávajú mi uši, som príliš chudá, mám kruhy pod očami… Tieto vyjadrenia však skrývajú iný problém – strach z neprijatia. Bojíme sa, čo na „to“ povedia ostatní. Čo keď sa ostatným nebudeme takto páčiť? A tie skutočné diamanty v každej z nás tak celý život zostávajú skryté. Byť sám sebou je predsa výhra – toto by sme si všetky mali zapísať za uši.

3. Najkrajšia žena je tá, ktorá sa úprimne smeje, tá, ktorá je vyrovnaná so svojimi nedostatkami. Vyzbrojte sa úsmevom, odhaľte trochu zo svojej originálnej osobnosti a postupne sa to premietne do ostatných sfér. Uvoľníte sa, pretože sa nebudete neustále kontrolovať. Uvoľnená žena vyžaruje zo seba len samé dobré veci! A keby bola oblečená aj vo vreci, očarí.

4. Vnímajte módu ako keby ste si kreslili, alebo si spievali, alebo tancovali… nech je skôr prirodzeným dôsledkom vašej osobnosti ako nejakým umelo vytvoreným dojmom. Ak to takto budete vnímať, nezaskočia vás negatívne reakcie na to či ono…

5. Prijať samu seba je istou cestou k šťastiu. Býva to však dlhá cesta, a to najmä pre tých, ktorí celý život príliš riešia svoje nedostatky. Ak to stopnete teraz, už zajtra môžete byť šťastnejší.

6. To, že chcete jemne ukryť nejaký ten faldík je v poriadku. To, že zakryjete fliačik na tvári takisto. Podčiarknuť prednosti tiež nie je zlé. Jedno však nerobte: neukrývajte SEBA.

Objavte v živote trochu hravosti, berte sa s nadhľadom, majte radi tiež sami seba. A s objavovaním módy vám pomôžeme my 🙂

O autorovi

Jana Kovková

Dívam sa tam, kam veľa ľudí nedovidí. Zvedavo, dychtivo objavujem nepoznané, vtláčam do textov originálnosť pohľadu. Nie som Dickens, Tolstoj alebo Rowlingová, ale som Kovková.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

KONTAKT

  • E-mail: info@lajf.sk

zdravie/fitness