Ako mať krásny vzťah? Tu je 10 návykov šťastných párov

Ako mať krásny vzťah? Tu je 10 návykov šťastných párov

Hovorí sa, že skutočná láska príde vtedy, keď ste so správnym človekom, ale v skutočnosti to nestačí.Vzťah si vyžaduje prácu. Šťastné páry si udržiavajú svoj vzťah každý deň a to s láskou a starostlivosťou. Ak chcete mať krásny vzťah, potom sú tu veci, ktoré môžete urobiť, aby šli veci oveľa jednoduchšie. Skúste ich zapracovať do vášho vzťahu a uvidíte, o koľko šťastnejší bude.

1. CHOĎTE SPAŤ V ROVNAKOM ČASE

Myslíte, že je to otravné chodiť so svojim partnerom do postele v rovnakom čase? Možno neuveríte, ale naozaj to obohatí váš vzťah. Ak jeden z nás ostane hore dlhšie ako ten druhý, niekedy to vie pokaziť aj celý večer. Je tu niečo, čo je veľmi pohodlné na tom, ako sa delíte o jednu prikrývku, rozprávate sa o uplynulom dni a plánujete, čo ďalší deň podniknete.

Možno máte doma chlapa, ktorý pracuje na nočné smeny a poviete, že to nejde. Môj chlap pracuje iba v noci, čo u mňa spôsobilo, že som večer zostávala hore a pracovala som na nepovinných veciach až do skorého rána, čím som sa zmenila na nočnú sovu. Keď prichádza skoro ráno domov, vždy si s ním ľahnem do postele, pretože nepoznám krajší pocit ako zaspávať a zobúdzať sa s ním.

2. MAJTE SPOLOČNÉ ZÁUJMY

Samozrejme, že je dôležité si ponechať svoje záujmy a koníčky, pretože chcete zostať sami sebou. Ale vy a váš partner môžete skultivovať vaše spoločné záujmy bez toho, aby ste zmenili to, kým ste a ako výsledok dostanete pevný vzťah. Milujem čítanie a písanie, to sú celkom typické záujmy, ani môj priateľ nemá problém s čítaním kníh, pokojne sedí vedľa mňa na gauči alebo tiež píše príbeh a potom môžeme ohodnotiť jeden druhého.

On zas miluje maľovanie, no ja mám problém nakresliť čo i len jednu postavičku. Keď ma však požiada, aby som mu pomohla, urobím všetko, čo je v mojich silách. Prišli sme teda na to, že vôbec nezáleží na tom, čo spolu robíme, respektíve ako dobre to robíme, záleží na tom, že robíte veci, ktoré si užívate spolu.

3. DRŽTE SA ZA RUKY

Držanie za ruky sa začalo už v škôlke, kedy sme držali za ruku svojho kamaráta, aby sme sa na výlete nestratili. Odvtedy som sa za ruky nedržala s nikým iným a nemala som z toho spotené dlane. Milujem držať za ruku svojho partnera. Robí ma to šťastnou a cítim sa s ním spojená, aj keď sa len prechádzame po okolí. Dokonca sa tak cítim, aj keď sa nedržíme za ruky a kráčame len blízko seba. Všimla som si, že väčšinou si nájde moja ruka tú jeho.

4. BUĎTE VĎAČNÍ ZA TO, ČO MÁTE

Toto je najjednoduchší rada zo všetkých, pretože keď ste vo vzťahu, viete si ceniť svojho partnera. Buďte vďační, že máte niekoho koho milujete a kto miluje vás. Buďte vďační, že vám partner pomáha so všetkým s čím môže, že vás podporuje počas ťažkých časov a že sa s vami vie tešiť počas dobrých časov. Pozerajte sa na svojho partnera toľko, koľko len môžete a usmievajte sa, že máte po svojom boku tak úžasného človeka.

5. ODPÚŠŤAJTE SI NAVZÁJOM

Neustále sa hádať nie je cesta, ako byť vo vzťahu šťastný. Musíte svojmu partnerovi po hádke odpustiť, aj keď je to niečo vážne. Možno máte pocit, akoby bola narušená vaša dôvera, no ak nedáte novú šancu, potom sa nebudete cítiť vo vzťahu už nikdy dobre. Vždy budete mať pocit, že keď sa otočíte chrbtom, váš partner urobí niečo poza váš chrbát. Na druhej strane, váš partner sa nebude cítiť milovaný, pretože nedostal úplné odpustenie. Nechajte svoje srdce milovať bez obmedzení a odpúšťajte si.

6. ZAVOLAJTE PARTNEROVI

Skúste zavolať svojmu partnerovi, aby ste zistili, ako sa má. Takýto telefonát alebo spáva, v ktorej partnerovi ukážete, ako vám na ňom záleží, dokáže rozjasniť ich deň a vidia, že sa o nich naozaj zaujímate. A ako bonus aspoň viete, aký majú deň. Ak majú zlý deň, môžete sa na to pripraviť, keď prídete domov.

7. OBJÍMAJTE SA

Kto by netúžil po objatí? Nezáleží, či ste mali dobrý alebo zlý deň, jednoducho sa objímajte každý deň, a to bez ohľadu na to, aká je vaša nálada. Keď sa začnete objímať, budete sa cítiť oveľa šťastnejší a povedzme si, čo je lepšie ako maznanie sa s partnerom? Pritom zabudnete na všetky svoje problémy.

8. ZAMERAJTE SA NA TO, ČO ROBÍ VÁŠ PARTNER SPRÁVNE A NIE NA TO ZLÉ

Nikto nemá rád podpichovanie. Nepodpichujte svojho partnera zakaždým, keď si myslíte, že robí niečo zle. Sú tu aj príjemné spôsoby, ako niekoho upozorniť, že niečo nerobí správne. No namiesto kričania na svojho partnera, že rozbil tanier, poďakujte sa mu za umývanie riadu.Váš partner ocení, že vidíte to dobré, čo do vzťahu prináša a budete sa cítiť obaja lepšie.

9. KAŽDÉ RÁNO POVEDZTE ĽÚBIM ŤA!

Úplne jednoduchý tip a navyše hovorenie milých slov nikdy nie je nikdy na škodu. Môj priateľ mi vždy hovorí, že ma ľúbi a to osobne alebo cez telefón, ba dokonca, aj keď ide do práce mi to povie. Naozaj ma to vždy poteší, pretože to je vzájomné. Cítim sa tak šťastnejšia a veci sú vtedy oveľa ľahšie.

10. HOVORTE SI DOBRÉ RÁNO A DOBRÚ NOC KAŽDÝ DEŇ, BEZ OHĽADU NA TO, AKO SA CÍTITE

Zaželajte si každý jeden deň dobré ráno, budete mať krajší deň. Večer povedzte svojmu partnerovi dobrú noc a tým si spokojne môžete dať za vašim dňom peknú bodku. Môj priateľ a ja máme večernú rutinu pred tým, než ideme spať. Nebudem to tu opisovať, pretože je pre nás osobná, no obsahuje dobrú noc, ľúbim ťa a iné milé frázy, ktoré nám privádzajú dobré sny.

Lajf.sk

Redakcia magazínu Lajf

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *