Týchto 5 vecí sa stane, keď odložíte svoj mobil

Týchto 5 vecí sa stane, keď odložíte svoj mobil

Mobilné telefóny, tablety či notebooky, všetky tieto hračky modernej doby sú spojené s vonkajším svetom pomocou internetu. V priemere každý druhý používateľ tejto techniky je tiež aktívne zainteresovaný do virtuálneho sveta sociálnych sieti. Denne strácame tak veľa času práve kvôli tomu, že nás zaujíma, čo niekto niekde jedol, kde bol alebo s kým je vonku a pri tom zabúdame na také krásne a jednoduché veci, ako je pozdraviť niekoho alebo sa usmiať na neznámu osobu počas chôdze do práce.

Je vážne, tento virtuálny svet plný techniky taký dôležitý? Vedeli by ste si predstaviť život bez mobilného telefónu? Ako motiváciu sme pre vás urobili malý prieskum toho, čo sa určite stane, keď odložíte mobil aspoň na jeden deň do zásuvky a nevyberiete ho von. Nebojte sa, svet sa nezrúti, akurát môžete zažiť samé pozitívne zážitky, ktoré teraz spomenieme.

1.Prídete do práce o 30 minút skôr

Zobudíte sa, otočíte sa na druhý bok, zoberiete do ruky mobil, ktorý pred chvíľou zvonil (pravdaže rátame s tým, že budík máte v tejto forme), zapnete facebook, instagram a pozeráte, kto čo pridal, potom príde na rad e-mail.

Pokým všetko popozeráte, odkliknete a odpoviete… Minimálne pol hodina je už preč. Uvedomujete si to? Ráno venujeme kopec svojho času novinkám, čo sa kde stalo, ale vôbec sa nevenujeme kvalitným raňajkám, príprave do práce a tiež celkovej ceste do práce.

2.Budete si všímať a komunikovať s ľuďmi vo výťahu, v autobuse

Koľkokrát sa vám už stalo, že ste si nevšimli známu osobu, ako vstúpila do výťahu, alebo prešla okolo vás na chodníku, či dokonca ako si sadá vedľa vás v autobuse. Boli ste tak veľmi zaneprázdnený vaším mobilom? Odpoveď bude určite, áno, často. Avšak takáto odpoveď je nesmierne zlá, sme ľudia a potrebujeme komunikovať reálne s ľuďmi a nie cez mobil.

Keby ste túto technickú hračku prestali používať, uvidíte ako si začnete všímať okolie a ľudí ,ktorí prechádzajú popri vás, bude to zázrak!

3.Všimnete si, že dokončujete svoju prácu rýchlejšie

Mobilné telefóny odvádzajú našu pozornosť, namiesto toho aby sme sa sústredili na prácu, dookola píšeme a aktualizujeme statusy na sociálnych sieťach alebo hráme obľúbené hry. Toto nevedie k ničomu inému ako k strate času.

Nezabúdajte, bez mobilu stihnete všetko rýchlejšie, lebo vás nebude rozptyľovať.

4.Nezabudnete ako vyzeráte

Nebojte sa, keď sa zbavíte mobilu, nestratíte pamäť. Tento bod sa týka hlavne mladých dievčat, ktoré robia mnoho selfie fotiek. A aby sme nezabudli dodať, určite ani vaši známi nezabudnú ako presne vyzeráte, keď prestanete dookola zverejňovať svoje fotografie. Radšej sa zdvihnite a choďte navštíviť svojich známych, a pred odchodom sa radšej pozrite na seba v zrkadle, ako by ste sa mali fotiť.

5. Jediné jedlo, ktoré by vás malo zaujímať je to, čo máte na tanieri

Máte chuť na steak, ktorý jedol váš kolega pred chvíľou, lebo pridal krásnu fotografiu na sieť? Radšej prestaňte riešiť, kto, čo a kde pil, jedol a s kým bol. Jediné jedlo, ktoré by vás malo zaujímať je to, čo máte práve na tanieri. Riešiť ostatných ľudí sa vážne neoplatí.

Lajf.sk

Redakcia magazínu Lajf

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *