Čo o nás prezrádza zovňajšok?

Čo o nás prezrádza zovňajšok?

Často sa hovorí, že nemáme hodnotiť knihu podľa jej obalu, ale obsahu. Avšak na toto pravidlo v bežnom živote zabúdame. Pozeráme sa na ľudí okolo nás, hodnotíme ich zovňajšok, oblečenie či úsmevy a “škatuľkujeme” ich do rôznych kategórií.

Emocionálne a racionálne hodnotenie

Zaujímavé je však to, že z veľkej časti hodnotíme ľudí emocionálne, nie racionálne. Aby sme boli presní približne 80% tvorí emocionálne hodnotenie, zvyšných 20% tvorí hodnotenie racionálne pri prvom stretnutí. Predtým ako začneme hovoriť o emocionálnej stránke, ktorá tak prevažuje, je dôležité si uvedomiť jedno – pozitívne a teda emocionálne reagujeme na niečo, s čím máme dobrú skúsenosť.

To znamená, ak stretneme niekoho, kto má napríklad úsmev, ako náš kamarát z detstva, s ktorým sme prežili skvelé obdobie života, automaticky reagujeme pozitívne a táto osoba nás podvedome zaujme. Všetko je to o podvedomom fungovaní nášho podvedomia, ktoré náš vždy smeruje tým smerom, ktorý poznáme a je pre nás dostatočne bezpečný.

Nízke sebavedomie

Ak trpíte nízkym sebavedomím, nič sa nedeje, všetko sa dá upraviť zlepšením obliekania, postoja či gestikulácie. Často je však vonkajší výzor veľmi dôležitý, a to hlavne pre dámy. Nie nadarmo sa vraví – „pekný účes, dobrý deň”.

Oblečenie je niečo, čo dokonale podčiarkne našu postavu a štýl, ktorý je jedinečný pre každého. Oblečenie pozdvihne prednosti a zakryje nedostatky. Nemá zmysel obliekať si dizajnérske módne výstrelky iba preto, že sú IN. V prvom rade by ste si vždy mali obliecť to, v čom sa cítite dobre, pohodlne. Čisté oblečenie je dobré oblečenie, to znamená žiadne fľaky, či potrhané časti. Dbajte na to, aby oblečenie bolo ožehlené.

Rôzne maličkosti

Dopredu vás posunú aj také maličkosti, akými je chôdza, tón hlasu, či mimika. Ľudia, ktorí sú nesvoji, často robia určité pohyby nechcene, podvedome, napr. ohrýzajú si prsty, pozerajú do zeme, atď.

Keď chcete byť úspešnou osobou, mali by ste zmeniť tieto návyky. Najlepšou formou je, keď si každý deň poviete len tak pre seba v zrkadle, že sa zbavujete týchto nezvykov a stáva sa z vás úspešná osobnosť.

To, čo vyžarujete sa vám vracia

To, čo vyžarujete do sveta sa vám vracia. Ak si teda myslíte, že ste neschopný a nešikovný, ľudia vás budú za takého i považovať. Takže, ak budete vysielať, že ste šikovný, pracovitý a úspešný, ostatní vás takého i príjmu.

Lajf.sk

Redakcia magazínu Lajf

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *