Video: Kúpil by si tričko za 2€ alebo by si zvolil druhú možnosť?

Video: Kúpil by si tričko za 2€ alebo by si zvolil druhú možnosť?

Zamysleli ste sa niekdy nad tým, aká je skutočna hodnota vášho oblečenia? Tričká, za ktoré ste ochotní zaplatiť 30€ majú v skutočosti omnoho nižšiu hodnotu. Dôvodom je krajina pôvodu – Čína alebo India, ľudia tam pracujú od rána do večera za málo peňazí. Pravdou však je, že najväčšiu hodnotu na oblečení má značka. Ako by ste reagovali, keby ste vedeli, koľko v skutočnosti daná vec stojí?

V Berlíne prebiehal jeden experiment. Na ulici bol postavený úplne obyčajný automat na tričká, na ktorom už zdiaľky bolo vidieť nápis, že stoja len 2€. Ak človek pristúpil a chcel si kúpiť tričko, spustil sa im najprv krátky film, v ktorom bolo poukázané na to, v akých podmienkach sa šijú veci, ktoré sa predávajú. Zobrazila sa tam i žena, ktorá pracuje v továrni neuveriteľných 16 hodín denne.

Ľudia pozerali na film a na konci videa dostal každý človek možnosť voľby – kúpiť tričko za 2€ alebo tieto peniaze darovať ľuďom, ktorý šijú tieto veci. Pozrite si video. Čo by ste spravili vy, kúpili by ste si tričko za 2€ alebo by ste tie peniaze radšej darovali?

Lajf.sk

Redakcia magazínu Lajf

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *