Máš depresiu? Tento prírodný nápoj ti ju pomôže vyliečiť

Máš depresiu? Tento prírodný nápoj ti ju pomôže vyliečiť

Vedeli ste, že kurkuma je oveľa účinnejšia v boji proti depresii ako akékoľvek lieky? Toto zázračné korenie, tiež nazývané “indický šafrán” je veľmi prospešné pre zdravie človeka. Kurkumín spôsobuje jej žlté až oranžové zafarbenie a je jednou z jej hlavných zložiek. Kurkuma vonia korenisto a sviežo s nádychom pomarančov a zázvoru a je mierne aromatická.

Účinky kurkumy

Má protizápalové účinky, je vynikajúcim antioxidantom (pôsobí proti voľným radikálom, ktoré spôsobujú predčasné starnutie a oslabenie buniek v tele), znižuje riziko vzniku srdcových ochorení a napomáha k správnemu fungovaniu mozgu.

Ďalej dokáže liečiť problémy s pečeňou, tráviace problémy, dokáže znížiť horúčku, prečisťuje krv. Dokonca už aj v malých dávkach dokáže znížiť cholesterol a odporúča sa aj pri Alzheimerovej chorobe (prospešná pre zdravé srdce, imunitný systém, ale aj pamäťové funkcie).

Štúdia, pod vedením doktora Ajay Goela z výskumného ústavu a rakovinového centra Charlesa Sammonsa v spolupráci s Baylor University Medical Center, preukázala, že: „Je to nová a prekvapujúca aplikácia tejto prírodnej medicíny. Ľudia s depresiou majú vyššie hladiny zápalu v mozgu. Zároveň majú nižšiu hladinu neurogenézy, čo znamená, že sa im tvorí menej nových mozgových buniek ako ľuďom, ktorí depresiou netrpia. Kurkumín funguje ako silný protizápalový prostriedok a silný stimulátor pri neurogenéze.“

Nápoj z kurkumy ( pre 4 osoby)

Budete potrebovať:

  • 2 lyžice strúhanej čerstvej kurkumy, ale postačí aj práškovej
  • 4 hrnčeky vody (najlepšie filtrovanej) alebo perlivej vody
  • 4 lyžice javorového sirupu, medu alebo ak sa vyhýbate cukru použite Stéviu
  • šťava z 1 červeného pomaranča
  • šťava z 1 a ½ limetky (citróna)
  • čierne korenie (nemusí byť, ale vtedy má omnoho väčší účinok)

Postup:

Všetky ingrediencie spolu zmiešajte v džbáne a nápoj môžete podávať buď s plátkom citróna alebo pomaranča.

Lajf.sk

Redakcia magazínu Lajf

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *